adcov.com

Jak zbudować Jonizator wody

Jak zbudować Jonizator wody


Jonizatory wody są doskonałym sposobem, aby upewnić się, że wody pić z kranu jest wolny od zanieczyszczeń wodnych gospodarz zwykle w wodzie miejskiej. Możesz zbudować własny jonizator wody, aby korzystać z dobrodziejstw wody zjonizowanej bez płacenia ceny dla modelu komercyjnego.

Instrukcje

1 Zestaw pojemników na 2 1 galon z tworzywa sztucznego, ułożone obok siebie, a wycięcie otworu 2 cali z boku każdego z nich tak, że w kolejce i zwrócone do siebie nawzajem.

2 Włóż kawałek kozice do rury PCV tak, że wypełnia całą średnicę rury i włóż rurę do dwóch otworach wyciętych z plastikowych pojemników.

3 Zamocuj elektrody tytanowe do jakiegoś przewodu elektrycznego.

4 Podłącz krokodylkami do systemu zasilania 12V lub 24V i do drutu z systemem do elektrod tytanowych.

5 Umieść elektrody tytanu w każdym plastikowym pojemniku 1-litrowym, i upewnij się, że kontakt między krokodylkami i drut do elektrod działa nadal z wody.

6 Wypełnij pojemników z wodą z kranu i włączyć zasilacz. Ten inicjuje proces jonizującego.

7 odczekać co najmniej 2 godziny i patrzeć, jak woda rozdziela się na dwa pojemniki. Woda w jednym pojemniku będzie brązowieją i mętna woda natomiast w drugim pojemniku będzie jasne i czyste. Po zakończeniu procesu jonizującego, brązowa woda jest acidized woda i czysta woda jest alkalizuje wodę.

Wskazówki:

  • Możesz zatrudnić jedną z kilku metod, aby zbudować swój własny jonizator wody, ale wszystkie one zależą od tych samych technik do jonizacji wody. Niektóre metody użyć różnych materiałów, więc użyć metody, która opiera się na materiałach, które już masz w ręku.
  • System jonizującego amatorsko potrwa znacznie dłużej do jonizacji wody niż system komercyjny, ponieważ używasz mniejsze elektrody i niższą źródło zasilania.
  • Budowa własnego jonizator wody, może być procesem trudnym wyzwaniem dla mechanicznie i naraża się do źródła prądu elektrycznego i wody. Bądź ostrożny i wiedzieć dokładnie, co robisz przed budować.