adcov.com

Jak zatrzymać Retencja wody w jednej nodze

Retencja wody, nazywane również obrzęk, często występuje w nogach i jest zazwyczaj wynikiem stanu podstawowego, infekcji lub alergii. Może być również spowodowane przez siedzącej lub stojącej przez dłuższy czas, otyłość, wiek i ciąży (patrz odniesienia 1). W leczeniu objawów, trzeba będzie ustalić, dlaczego płyn gromadzi się w okolicy. Skonsultować się z lekarzem przed wyborem kursu leczenia, ale istnieje kilka kroków, które można podjąć dzisiaj, które pomogą zmniejszyć ogólny obrzęk.

Instrukcje

1 Ogranicz spożycie sodu. Dietę o niskiej zawartości soli zmniejsza obrzęki i zatrzymywania płynów.

2 Pić więcej wody. Woda pomaga flush toksyn z systemu i pomaga przenieść składniki odżywcze po całym organizmie.

3 Podnieś nogi. Jeśli to możliwe, podnieść nogi powyżej twojego serca, siedząc lub leżąc hamuje gromadzenie się płynu w swoich dolnych.

4 poćwiczyć. Siedzącej lub stojącej przez dłuższy czas może być przyczyną gromadzenia się płynu do nóg lub kostek. Jeśli siedzisz przy biurku lub stać w miejscu, w swojej pracy, wstać na spacer tak często, lub trochę ćwiczeń raz dziennie.

Wskazówki

  • Skonsultować się z lekarzem, jeśli obrzęk jest ciężki lub nie odejdzie na własną rękę. Może to być oznaką poważnego stanu i wymagają leczenia i / lub operacji.