adcov.com

Jak zatrzymać dziecko z moczenie nocne

Jak zatrzymać dziecko z moczenie nocne


Moczenie nocne, znany również jako nocnego moczenia nocnego, może być bardzo frustrujące i kłopotliwe problemem zarówno dla dzieci i rodziców. Większość dzieci będzie zatrzymać moczenie nocne na własną rękę, jeżeli mogą, ale zazwyczaj potrzebują pomocy rodziców i lekarza. Ważne jest, aby zbliżyć się do sytuacji spokojnie, pamiętając, co jest rozwojowo odpowiednie dla wieku dziecka, jak i wykluczenie jakichkolwiek przyczyn medycznych na moczenie nocne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zatrzymać dziecko z moczenie nocne.

Instrukcje

Zidentyfikować Przyczyny moczenie nocne

1 Weź szczegółowy wywiad rodzinny. Moczenie nocne ma skłonności genetyczne do. Badania wykazały, że jeśli rodzic dziecka miał trudności z nocnego moczenia nocnego, ma 40 procent szans na ten sam problem. Statystyki skoczyć do 70 procent, jeśli oba jego rodzice mokre łóżko, jak dzieci.

2 skontaktować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy Twoje dziecko może mieć mały pęcherz, który nie jest wystarczająco rozwinięta, aby zawierać nocnego moczu. Czasami nerwów związane z pęcherzem również wolniej rozwinąć się dziecko nie jest w stanie rozpoznać uczucie pełnego pęcherza podczas śpi.

3 Zapytaj o badanie krwi, aby wykluczyć cukrzycę i potwierdzić, że Twoje dziecko produkuje wystarczającą ilość ADH (hormonu antydiuretycznego), aby opóźnić produkcję moczu w nocy.

Przystanek Moczenie nocne

4 Traktuj wszelkie problemy zdrowotne, które mogą być przyczyną moczenie nocne. Wraz z cukrzycą, są inne problemy zdrowotne, takie jak infekcje układu moczowego, przewlekłe zaparcia i bezdech senny, które są związane z nocnego moczenia.

5 Zmniejszenie naprężeń, które mogą przyczyniać się do problemu dziecka. Choć niektórzy stres, takich jak zmiany w warunkach życia, jest nie do uniknięcia, można zmniejszyć stres spowodowany przez błąd przez co dzieci nie czują się nadmiernie zakłopotany lub winy. To może być trudne, ale staram się być pragmatyczny o sytuacji i nie karać dziecka za moczenie nocne - jest mało prawdopodobne, że jest to w jej kontroli.

6 Poproś dziecko, aby pić więcej w ciągu dnia, aby szkolić swój pęcherz, aby pomieścić więcej moczu. Nie ograniczają jego spożycie płynów przed snem, ale czy jednak ograniczyć jego spożycie kofeiny w godzinach wieczornych. Kofeina naturalny środek moczopędny, że staje się jeszcze bardziej trudne do kontroli pęcherza.

7 Deal z praktycznych zagadnień moczenie nocne, korzystając wodoodporne pokrycia materaców i zapewnienie dziecku jednorazowej bielizny. Zachęcić go, aby pomóc rozebrać swoje łóżko z pościelą mokrych i przynieś je do pralni. Celem jest, aby w sytuacji, jak sprawa-z-tym, jak to możliwe.

8 Sprawdź, jasną i widoczną ścieżkę do łazienki. Umieścić nocne światło w pokoju Twojego dziecka, jak również w łazience, by mogła go znaleźć łatwo w nocy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli dziecko może bać się iść do łazienki z powodu ciemności.

9 Przynieś swoje dziecko do toalety przed pójściem do łóżka na noc. Może to oznaczać, że nosisz pół-śpiące dziecko do łazienki i umieścić go w toalecie. Nie może całkowicie zatrzymać moczenie nocne incydentów, ale to pomoże ćwiczyć pęcherz dziecka do uwolnienia w toalecie w nocy.

10 Spróbuj użyć wykresu nagrody z dziećmi, które są na tyle stary, aby zrozumieć różnicę pomiędzy nagrody i kary. Wybieraj małe, ale znaczące nagrody, które można zdobyć po określonej liczbie suchych poranki. Start z bardzo niskim progu sukcesu, być może dwa suche poranki z siedmiu, i budować swój sposób powoli się jak on staje się bardziej skuteczne.

Wskazówki

  • To rzadki przypadek, moczenie nocne jest spowodowane przez nieprawidłowości anatomiczne. Jednak, to warto zapytać pediatrę dziecka, aby wykluczyć możliwość.