adcov.com

Jak zatrzymać ataki Niestrawność

Niestrawność, znany oficjalnie jako niestrawność, jest czymś, co ma wpływ na niemal wszyscy w jednym czasie lub innej. To wspólne po przejadanie lub podczas jedzenia żywności, które są bardzo tłuste, ostre i trudne do strawienia. Często daje poczucie bycia duże, wraz z nudności, zgaga, i kwasem lub pieczenie uczucie w żołądku lub tuż nad nim. Ból brzucha, kwaśny smak, odbijanie i gazu, i żołądka odgłosy mogą być także obecne.

Instrukcje

1 Jedz częściej mniejsze posiłki. Żołądek jest pełniejszy, bardziej prawdopodobne jest to, aby dostać niestrawności. Jedzenie sześciu małych posiłków dziennie zamiast trzech z nich jest większe zdrowszy sposób, aby jeść i prawdopodobnie wyeliminuje większość problemów niestrawność.

2. Usiądź na co najmniej 3 godziny po jesz. Kiedy leżysz to łatwe dla kwasów żołądkowych przelewać się do górnej GI i powodować dyskomfort. U osób starszych (i niektórych młodych ludzi), na dolnym zwieracza przełyku (LES) staje się słaby i nie trzymać się kwasów żołądkowych do wnętrza żołądka, jak powinien. Leżącej sprawia, że ​​gorzej.

3. Unikaj żywności, które są znane do pogorszenia słabe mięśnie LES. Niektóre produkty są znane sprawców i mogą tworzyć przewlekłej niestrawności u ludzi. Te produkty zawierają kofeiny, czekolady, mięty, alkoholu, tłustych potraw, owoce cytrusowe i soki, pomidory i sok pomidorowy, paprykę chili, tłustych pokarmów i czarny pieprz. Palenie jest także ważnym czynnikiem w problemy niestrawność wielu ludzi, zwłaszcza jeśli palą w czasie lub tuż przed lub po posiłku.

4 Nie należy wykonywać prawo po jedzeniu. Poczekaj na kilka godzin co najmniej umożliwić jedzenie do strawienia zanim cokolwiek wysiłku. Wielu ludzi donoszą, że niestrawność wzrasta, gdy wykonują one na pełnym żołądkiem.

5 Zwiększa zdolność organizmu do trawienia pokarmów szybciej od gumy do żucia po jesz. Unikaj smaków mięty pieprzowej, choć. Żucie gumy zwiększa wydzielanie śliny i ślina zawiera wodorowęglan, kwas substancji redukującej.

6 Nie należy pić płynów, które pogarszają stan. Są to napoje gazowane, kawa - nawet bezkofeinową, cola, herbata z kofeiną, cytrusy i soki pomidorowe. Zamiast pić wodę, mleko beztłuszczowe, bezkofeinowa herbata, soki, które nie są pomidora lub na bazie owoców cytrusowych lub wody mineralnej.

7 Jedz dużo błonnika. Ludzie, którzy jedzą wysokie diety w błonnik są mniej narażone na problemy niestrawność. Zwiększyć spożycie błonnika, jedząc więcej owoców i warzyw, produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona i ziarna.

8 Pij wodę po każdym posiłku. Picie małą szklankę wody po jesz to świetny sposób, aby rozcieńczyć kwasów żołądkowych i zmniejszyć niestrawność. Picie wody podczas posiłku sprawia, że ​​żywność slajd w dół łatwiej i może nawet sprawić, że ludzie jedzą więcej, niż zwykle. Picie małą szklankę wody przed posiłkiem nie wpływa na niestrawność, a czasami sprawia, że ​​czujesz się trochę pełniejsze, dzięki czemu mniej jeść.

9 stracić trochę na wadze. Nadmiar masy ciała, szczególnie u osób, które noszą dodatkowego ciężaru w połowie powoduje, że ciśnienie w żołądku i to z kolei powoduje problemy niestrawność.

Wskazówki:

  • Więcej informacji na temat zdrowej zbilansowanej diety, przeczytaj "Trzynaście Klucze do zdrowej diety" (patrz źródła poniżej).