adcov.com

Jak zatrzymać atak paniki

Jak zatrzymać atak paniki


Atak paniki jest uczucie intensywnego lęku i zbliżającej się zagłady w przypadku braku okoliczności uzasadniających te uczucia - to jest łatwe do zdefiniowania, ale wcale nie łatwo żyć. Długoterminowe leczenie może obejmować leków i terapii. W krótkim okresie, jednak kilka prostych technik może pomóc zakończyć atak paniki w ciągu kilku minut. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Instrukcje

1 Uznają, że masz atak paniki. Nie jesteś naprawdę w niebezpieczeństwie. Nie tracisz swój umysł.

2 Nie zostawiaj sytuacji. Będziesz tylko warunkują się mieć kolejny atak paniki następnym razem jesteś w takiej sytuacji.

3 Ustaw ostrość na coś poza sobą. Znajdź najbliższy obiekt, chwycić go i zacząć mówić. Opisz swój kolor, zapach i konsystencję. Porozmawiaj o tym, jak przyszedł, aby być blisko Ciebie, jak się czujesz, o tym czy co jego celem jest. Mów dalej, aż atak kończy.

4 Oddychaj głęboko. Musisz zacząć ćwiczyć tę technikę z wyprzedzeniem, być może z pomocą terapeuty. Chodzi o to, aby utrzymać piersi nadal i pozwól brzuch rozwijać z każdym oddechem, rozciągania przepony. Wydech powoli przez zaciśnięte usta.

5 szukać pomocy. Bez względu na Twoje ataki paniki, nie ma wstydu w uzyskanie pomocy od lekarza lub psychoterapeuty. Często zdarza się, że zajmuje tylko kilka sesji terapeutycznych, aby uzyskać zwolnienie z atakami paniki.

Wskazówki

  • Inne choroby, zwłaszcza zawał serca, mają takie same objawy jak atak paniki. Zobaczyć się z lekarzem dla prawidłowego rozpoznania przed przystąpieniem do czynienia z atakami paniki na własną rękę.