adcov.com

Jak zarządzać systemów informacyjnych w ochronie zdrowia

Jak zarządzać systemów informacyjnych w ochronie zdrowia


Wykorzystując systemy informacyjne w ochronie zdrowia jest stosunkowo nowy, i "rewolucyjne narzędzie, aby pomóc pacjentom poruszanie rozdrobniony system opieki zdrowotnej", zgodnie z Boston Globe reportera Lisa Wangsness w 13 kwietnia 2009, artykuł "Electronic Health Records Raise Doubt".

Świadczeniodawcy zarządzać większość systemów informacyjnych w dziedzinie medycyny. Takie systemy są nazywane EHRs lub Electronic Health Records. Teraz jest to możliwe, aby zarządzać swoimi rekordy opieki zdrowotnej w Internecie za pomocą PHR lub Własna Health Record, program. Zarządzanie własnym opieki zdrowotnej za pomocą PHR jest inspiracją i korzystne na wiele sposobów.

Instrukcje

1 Rozumiem, że celem PHRs jest pomóc Ci lepiej zarządzać zdrowia i opieki, które otrzymałeś od dostawców. Użyj PHR z wielu powodów, takich jak zarządzanie leki, zobacz leków interakcje, umawianie wizyt lekarskich i udostępniać informacje z wybranych dostawców i ich opiekunów.

2 Poznaj swoje możliwości. Podstawowe dwa PHRs są Google Health, wydany w lutym 2008 roku, a Microsoft Zdrowie Vault, wydany w październiku 2007 roku Oba te programy są darmowe, i mimo, że znajdują się w fazie beta, ani producent oprogramowania planuje pobierać opłaty za podstawowe usługi w Przyszłość. PHRs są oparte na sieci Web, co oznacza, że ​​można uzyskać dostęp do osobistych danych medycznych z dowolnego komputera za pomocą hasła.

3 Wybierz PHR poprzez porównanie cech i zastanowić się, jakie oprogramowanie jest najbardziej wygodne użyciu. Dla porównania Google Health i MS HealthVault, przeczytaj artykuł Vince Kuraitis "na blogu e-CareManagement związane z odniesieniami.

4 Podaj swoje dane medyczne w PHR. To do Ciebie, jakie informacje umieścić w swoim rekordzie. Istnieją trzy sposoby importowania informacji: (1) wprowadzić go ręcznie; (2) zaimportować go z świadczeniodawcę, który współpracuje z PHR - na przykład, można znaleźć partnerów Google Zdrowia na swojej stronie internetowej: http://www.google.com/intl/en-US/health/about/ profiles.html; lub (3) zwrócić firmę innej firmy do zbierania i formatowanie dokumentacji medycznej do przywozu do swojej PHR.

5 Zdecyduj, kto będzie miał dostęp do swoich plików. Daje dostęp tylko do tych, które chcą, aby wyświetlić informacje zdrowia. PHRs są zabezpieczone hasłem i nie dzielimy się z nikim innym niż te, do których można udzielić dostępu.

6 Regularnie aktualizuj swoje pliki. Zyskasz maksymalne korzyści z systemu informacyjnego skonfigurowano do zarządzania opieki zdrowotnej, czy wszystko jest up-to-aktualne i kompletne.

Wskazówki:

  • Nie rozpowszechniać hasła do kogokolwiek innego niż osoby, którym zezwalasz na dostęp do plików. Możesz zarządzać wszystkimi aspektami PHR, więc możesz zablokować dostęp z kimś w późniejszym czasie. Mimo, że trzeba chronić hasła, na wiele sposobów PHR zapewnia więcej prywatności niż nagrania papieru zdrowia.