adcov.com

Jak zarządzać porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe to zaburzenie neurologiczne, które trwale wpływa na ruch ciała i koordynację mięśni i pogarsza się w czasie, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu. Porażenie mózgowe nie można wyleczyć. Jednak pewne kroki można podjąć, aby pomóc zarządzać zaburzeń i poprawić funkcjonowanie.

Instrukcje

Zarządzanie porażenie mózgowe

1 jak najszybciej odwieźć. Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu, leczenie rozpoczyna się wcześniej, na większe masz szanse na pokonanie trudności rozwojowe związane z porażeniem mózgowym lub uczenie się nowych sposobów realizacji trudnych zadań. Ponieważ porażeniem mózgowym często zaczyna się w młodym wieku, rodzice mogą być pierwszym zauważyć objawy. Najczęstsze objawy u dzieci obejmują będąc opóźniona w nauce przewrócić, siedzieć, czołgać, i chodzić. Dzieci z porażeniem mózgowym mogą mieć również trudności w karmieniu.

2 Określ, czy operacja jest właśnie dla Ciebie. W niektórych przypadkach operacja może znacznie poprawić funkcjonowanie osób z porażeniem mózgowym. Jedna wspólna operacja polega na wprowadzeniu pompy baklofen, który stale dostarcza lek, który zmniejsza spastyczność (ciągłe zaostrzanie i kontraktowanie mięśni). Ponieważ lek jest uwalniany bezpośrednio do układu nerwowego, mniejsza dawka może być podawana, a zatem pozwala na uniknięcie wielu szkodliwych skutków ubocznych związanych z doustnym leczeniem.

Inną opcją jest selektywny chirurgii grzbietowej rizotomię. (Patrz odnośnik 2) Operacja polega na usunięciu pewnych nerwów czuciowych w celu zmniejszenia spastyczności. (Patrz odnośnik 2) Jak z powyższego zabiegu, opcja ta może nie być dostępna dla wszystkich.

3 Określ, jaki rodzaj terapii trzeba. Czy operacja jest lub nie jest opcją, będzie prawdopodobnie potrzebować terapii, aby pomóc zarządzać porażenie mózgowe. Najczęstsze opcje terapii dla osób cierpiących na porażenie mózgowe są fizykoterapii, terapii zajęciowej i terapii mowy. Fizjoterapia obejmuje proste ćwiczenia mięśni (takie jak taniec), które pomogą Ci poprawić swoją siłę i elastyczność. Lista konkretnych ćwiczeń można znaleźć w linku poniżej. Terapia zajęciowa często skupia się na znaczeniu opracowania codziennej rutyny. To może pomóc uzyskać poczucie niezależności i zmniejszyć niektóre stresu i frustracji związanych z porażeniem mózgowym. Terapia mowy jest często niezbędne, aby pomóc Ci komunikować się jasno. Nauka języka migowego może być również dobrym rozwiązaniem.

4 Poznaj swoje możliwości finansowe. Jednym z największych problemów związanych z zarządzaniem porażenie mózgowe
jest znalezienie sposobu, aby zapłacić za wszystkie drogiego leczenia. Istnieje kilka opcji może przyczynić się do zmniejszenia tego obciążenia. Miejski Security Income (SSI) jest program pomocy dla osób niepełnosprawnych federalne, które spełniają określone wymagania dochodowe. Możesz również kwalifikować się do otrzymywania świadczeń z niektórych organizacji non-profit. Na przykład, 4MyChild oferuje pewne korzyści dla osób kwalifikacyjnych.