adcov.com

Jak zarządzać mięśniaków Pain

Mięśniaki macicy są przyrosty macicy, które są łagodne. Wiele razy mięśniaki są małe, a niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że mają je. Czasami mięśniaki mogą powodować objawy, takie jak ból w obrębie miednicy, nietrzymania moczu i ciężkiego krwawienia miesiączkowego. Mogą one rozwijać się wewnątrz lub na zewnątrz jamy macicy. Badanie lekarskie jest niezbędne do oceny stopnia mięśniaków kobiecych i ustalić, jak najlepiej zarządzać mięśniaków ból.

,

Instrukcje

1 wizyty u lekarza. Ona będzie musiała wykonać pełne badanie fizykalne, aby określić stan mięśniaków. Ona może wykonać badanie miednicy i sugerują, USG, co jest procedurą, która wizualizuje struktur wewnętrznych, w tym mięśniaków, za pomocą fal dźwiękowych.

2 Zapytaj o ulgi ból leki. Zapytaj swojego lekarza, jakie są dostępne w leczeniu mięśniaków ból rodzaje leków przeciwbólowych pomocy. Może napisać receptę na lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, lub proponuję wziąć pozagiełdowym łagodzenia bólu leków, jeśli ból jest minimalny.

3 Zapytaj o terapii hormonalnej. Mięśniaki macicy są podsycane przez estrogen. Lekarz może zalecić leczenie hormonalne w celu zmniejszenia poziomu estrogenów i kurczyć się mięśniaków macicy. Jak mięśniaki kurczyć, nie będzie mniejszy nacisk i ból. Wiele dużych włókniaki naciskać struktur otaczających, takich jak jelita lub pęcherza, powodując silny ból w obrębie miednicy lub brzucha.

4 Spróbuj poduszki. Wkładka grzewcza jest bardzo skuteczny dla wielu rodzajów bólu, w tym bólu mięśniaków. Umieścić poduszki nad bolesnym obszarze, aby uspokoić się żadnego dyskomfortu. Nie ustawić poduszki na najwyższym ustawieniu, ponieważ może poparzyć skórę.

5 Weź ciepłą kąpiel. Ciepłe kojąca kąpiel może pomóc zarządzać mięśniaków ból. Ciepła woda nie tylko pomaga zmniejszyć ból mięśniaków, ale może również zrelaksować.

Wskazówki:

  • Zapytaj lekarza, czy zabieg jest odpowiedni. Jeśli masz trudności Zarządzanie mięśniaków bólu, należy rozważyć je usunąć.
  • Mięśniaki macicy może spowodować silny ból i nadmierne krwawienie miesiączkowe. Jeśli wystąpi nadmierny ból lub krwawienie, uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach od razu. Utrata dużej ilości krwi może spowodować anemię się poważnie, a nawet przejść w szoku, a silny ból może zwiększyć ciśnienie krwi.