adcov.com

Jak zarządzać bezdech senny

Bezdech senny jest stanem, w którym ktoś przestaje oddychać na czas, podczas gdy on śpi. Powodem jest, że przestaje oddychać, bo w drogach oddechowych w obrębie gardła został zamknięty. Uzyskać ocenę od lekarza, aby dowiedzieć się, czy masz bezdechu sennego. Lekarz zaplanuje za test w laboratorium snu. Lekarz może zaplanować za ultradźwięków, CT lub MRI, aby obserwować drogi oddechowe i określają, jakie leczenie jest najlepsze. Można było podjąć kroki, aby utrzymać zamykania dróg oddechowych przez dłuższe okresy czasu.

Instrukcje

1 schudnąć i rzucić palenie. Nawet 5 procent utraty wagi na szyi znacznie zmniejszy wpływ bezdechu sennego. Jeść zdrowiej i wykonywać tak często, jak to możliwe.

2 powstrzymać się od picia alkoholu lub biorąc nasenne lub innego typu środek uspokajający przed snem. Substancje zrelaksować drogi oddechowe, powodując ich upadek i blisko.

3 Nosić urządzenie stomatologiczne. Zapytaj swojego lekarza o urządzenia, które pomogą utrzymać drogi oddechowe otwarte. Nosić urządzenie podczas snu; może kontrolować chrapanie, jak również.

4 Za pomocą maszyny do CPAP (ciągłe CPAP) i nosić maskę powietrza w nocy. Urządzenie CPAP i maska ​​praca zmusza powietrze przez swoich zamkniętych dróg oddechowych podczas snu. Wiele opisać maski CPAP i maszynę jako niewygodne przez kilka dni, ale dość łatwo się przyzwyczaić.

Wskazówki:

  • Pozwalają lekarzowi ocenić swoje potrzeby i polecam najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie i leczenia dla bezdechu sennego. Interwencja chirurgiczna może być konieczna, jeśli inne metody leczenia zawodzą.
  • Chrapanie jest sygnałem ostrzegawczym możliwych bezdechu sennego, a należy zwrócić uwagę w odniesieniu do tej choroby, ponieważ może to być niebezpieczne. Zapytaj współmałżonka lub partnera życiowego, alarmuje i jeśli ona wskazówki, przestaje oddychać przez dłuższy czas podczas snu.