adcov.com

Jak zarządzać atak astmy

Jak zarządzać atak astmy


Trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel i duszność są objawy ataku astmy. Atak jest spowodowany tym, że mięśnie wokół dróg oddechowych dokręcić. W tym samym czasie błony śluzowej dróg oddechowych pęcznieje i tworzy gęstą śluzu. Objawy kiedyś pogorszyć nawet podczas korzystania z leków, a to może spowodować panikę. Ale spokój i można zarządzać ataki astmy i przynieść je pod kontrolą.

Instrukcje

Krótkoterminowe

1 Zachowaj spokój. Dając się na strachu powoduje tylko atak pogorszeniu. Zarządzanie ataku zależy mieszkasz spokój.

2 Za pomocą inhalatora. Wstrząsnąć inhalator, wydech, wdech, gdy naciskając na inhalatorze, a następnie wstrzymać oddech na 10 sekund. Oddychaj powoli ponownie.

3 Weź drugą dawkę jeśli potrzebujesz. Poczekaj 04:58 sekund po pierwszym zaciągnięciu, a następnie podjąć sekund. Powinno to pomóc zarządzać atak.

4 Prowadź dziennik. Śledzić, co powoduje ataki astmy. Następnie udać się do lekarza i omówić sposoby zarządzania ataki.

Long Term

5 Czysty dom. Pył i próżni często, aby utrzymać ilość kurzu w domu do minimum. Mieć swoje kanały powietrza i przewody wentylacyjne czyszczone dalej obniżyć pyłu, które może powodować ataki astmy.

6 zakupy. Jeśli to konieczne, wymień swoje poduszki i materace na nowe, nie powodujących uczuleń.

7. Pij dużo wody, chyba, że spożycie płynów został ograniczony przez lekarza. Hojny spożycie płynów może pomóc cienka plwociny organizm produkuje w czasie ataku astmy.

8 rzucić palenie. Palenie szkodzi płuc i mogą powodować ataki astmy. Poproś o pomoc, jeśli masz problemy rzucenie.