adcov.com

Jak zapobiegać wypadkom w domu

Dom może być miejscem wielu potencjalnych wypadków, zwłaszcza dla osób starszych i małych dzieci. Konieczne jest, że utrzymujemy bezpieczny dom podejmując pewne środki ostrożności i wskazówki samoopieki.
Ten artykuł daje kilka porad, które pomogą zapobiec upadkom i urazom.

Instrukcje

1 Zainstaluj poręcze w prysznicem i oprócz toalety. Przechowywać maty antypoślizgowe w wannie, aby zapobiec ślizganiu. Jest to niezwykle ważne dla osób starszych lub niepełnosprawnych i małych dzieci, aby zapobiec urazom i siniaki.

2 Zachowaj wszystkie pokoje i korytarze dobrze oświetlone, aby zapobiec upadku i wpadając na rzeczy. Przełącz do żarówek energooszczędnych, aby zaoszczędzić na energii i zmniejszyć rachunki elektryczne.

3 Starsi ludzie mogą mieć problemy ze wzrokiem, które mogą być czynnikiem wywołującym upadkom i urazom. Upewnij się, że masz regularne sprawdzanie wzroku i nosić okulary lub soczewki kontaktowe, jeżeli są wymagane.

4 Unikać stojącej na krzesła, taborety lub drabinki. Wskazane jest, aby mieć inną osobę z tobą, jeśli masz do drabin lub krzesła, dzięki czemu mogą one zapewnić Państwu dodatkowe wsparcie. Upewnij się, że można z łatwością dotrzeć do wszystkich elementów w domu. Unikaj przechowywania rzeczy w szafkach lub miejsc pamięci, które są trudne do osiągnięcia.

5 Często wypadki w domu spowodowane są potknięcia przedmiotów i obiektów, leżał na podłodze. Ważne jest, aby zachować korytarze jasne pudełek, kabli, papieru, odzieży i zabawek.

6. W przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych ważne jest, aby korzystać z laską lub chodzika, aby przenieść w całym domu, szczególnie jeśli jest parkiet lub podłoga drewniana. Dodatkowo, jest ważne, aby prawidłowo taśmę do dywanów i maty na podłodze, aby zapobiec ślizganiu

7 dusz nosić buty z antypoślizgowymi lub płaskie buty w domu, aby uniknąć upadku. Nie wolno nosić skarpetki na parkiet. To zwiększa ryzyko poważnych obrażeń z poślizgiem i upadkiem.

8 Utrzymuj regularne ćwiczenia fizyczne i pozostać aktywny, angażując się w sport, joga i / lub chodzenia. Jedz zdrowe, zrównoważone posiłki i pić dużo wody przez cały dzień.

Wskazówki:

  • Nie wolno pić alkoholu i nie palić.
  • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli występują zawroty głowy od swoich leków.
  • Ten artykuł nie jest zastąpienie lub substytutem poszukiwania pomocy medycznej z własnego lekarza lub służby zdrowia.