adcov.com

Jak zapobiegać, rozpoznać i leczyć boreliozę

Jak zapobiegać, rozpoznać i leczyć boreliozę


Borelioza można uniknąć, stosując pewne środki w celu zapewnienia, że ​​borelioza przenoszenia kleszcza nie osadzać i engorge się z krwi. Jednakże, jeśli kleszcz przechodzi niezauważony i przekazuje bakterie, które powoduje choroby z Lyme, ważne jest, aby rozpoznać objawy i opiekę medyczną na raz.

W celu zapobiegania, rozpoznawania i leczenia boreliozy, wykonaj następujące kroki:

Instrukcje

1 ZAPOBIEGANIE ukąszenia kleszcza

Istnieją dwa rodzaje kleszczy, które przenoszą bakterie, które powoduje chorobę z Lyme, Borrelia burgdorferi: jelenie kleszcze, wspólne na północy i na wschodzie, i czarnymi nogami kleszczy, wspólne wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Takie kleszcze są bardzo małe i mogą być trudne do wykrycia.

Pierwszą linią obrony jest zapobiegać kleszczom się na swoim ciele. Kleszcze szukasz ciepłokrwistych przyjmującego, gdzie mogą uzyskać mogą engorge się. Nosić długie spodnie, najlepiej z elastyczna w kostkach, zapobiegać kleszczom czołganie się nogi. Spray nogi i spodnie z środek odstraszający owady.

Możesz być kemping, ale codziennie prysznic jest ważne, aby zapobiegać kleszczom mocowania do skóry. Użyj szczotki prysznic całego ciała i kończyn, aby usunąć kleszcza, który nie został jeszcze osadzony w skórze. Szorować szyi i umyć włosy, jak również.

Kleszcze jelenie są bardzo małe. Popatrz sobie na bardzo ostrożnie, aby zapewnić, że nie tik osadzone w skórze.

Jeśli znajdziesz kleszcza z głową schowaną w skórze, należy użyć pincety, aby go usunąć: złapać kleszcza jak najbliżej skóry, jak to możliwe, uważając, aby nie ścisnąć ciało kleszcza, jak to jest, gdy znajduje się bakterie. Pociągnij mocno i usunąć kleszcza. Przetrzyj miejsce z alkoholem po usunięciu kleszcza.

(Patrz link do fotografii kleszczy pod Zasobów).

2 rozpoznawać objawy

Widocznym objawem boreliozy jest czerwona wysypka, znana jako rumienia wędrującego. Ta wysypka zwykle ma wygląd oczu byka, z małym ciemnym miejscu w centrum, wokół centrum rozliczeń i ciemny czerwony pierścień wokół jasnej powierzchni. (Patrz link do zdjęcia pod Zasobów).

Fizycznie objawy grypopodobne są częste, i ból głowy, bóle mięśni i stawów oraz gorączka.

Objawy w późniejszych stadiach mogą obejmować problemy z koncentracją; mrowienie dłoni i stóp; obrzęk stawów; Lyme zapalenie serca - kołatanie serca, zawroty głowy, omdlenie, ból w klatce piersiowej; drętwienie twarzy i zapalenie opon mózgowych.

3 wymaga leczenia

Jak najszybciej rozpoznać wysypka lub inne objawy choroby z Lyme, zasięgnąć porady lekarza. Lekarz przepisze antybiotyki.

Weź wszystkie swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ból głowy, zmęczenie i ból stawów lub mięśni może utrzymywać się po zakończeniu leczenia. Objawy te zazwyczaj zmniejsza się z czasem.

Samopomoc zawiera porady odwieczne: jeść prawo, dostać dużo snu i ćwiczenia. W następstwie tego zalecenia pomaga w organizmie własny system odpornościowy, aby być silnym i do zwalczania wszelkich szczątkowych skutków infekcji.

Wskazówki:

  • Zajmuje kleszcza 24-36 godzin engorge się z krwi. Jest w ostatniej fazie przekrwienia, że ​​tik-Lyme przepuszcza bakterii chorobotwórczych w organizmie. Dlatego wczesne wykrywanie jest najlepszym zapobiegania.