adcov.com

Jak zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi z dietą

Tętnice są statki, które transportu krwi w całym organizmie krwi. Idealnie, ściany tętnic powinny być czyste i jasne. Jeżeli krew zawiera złogi tłuszczowe cholesterol, tłuszcz i odpadów komórek ostatecznie osadza się na ścianach naczyń krwionośnych. Z biegiem czasu, to budować, znany jako tablica lub miażdżycy, prowadzi do zwężenia tętnicy. Jeśli przerwy tablica luźne ciało próbując naprawić rozdarcie będzie zatkanie rany. Jeśli lokalizacja zakrzep blokuje przepływ krwi, może to doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu lub zatoru.

Instrukcje

1 Upewnij się, oliwy z oliwek, tłuszczu w diecie podstawowej. Dodaj go do sałatek i używać w kuchni. Wlać niewielką ilość zup, zbóż i warzyw. Użyj do jednej łyżce dziennie. Unikać wielonienasycone oleje roślinne, margaryny i częściowo uwodornione oleje.

2 Jedz warzywa strączkowe. Rośliny strączkowe mogą być zawarte w diecie siedem dni w tygodniu. Rośliny strączkowe zawierają soczewicy, fasoli mung, czarne-Eyed Peas (wspięgi chińskiej), piskląt groch, fasola, Lima fasoli i soi. Rośliny strączkowe mogą obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

3 Jedz smaczne danie z płatków owsianych, kilka razy w tygodniu. Owies źródło beta-glucone, rozpuszczalnego błonnika wykazano obniżenie podwyższonego poziomu cholesterolu.

4 Dodaj Siemię lniane (masa) i olej lniany tłoczony na zimno do swojej codziennej diety. Siemię lniane jest najbogatszym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych i lignanów. Użyj 2 do 4 łyżki. z ziemi nasion lnu dziennie; 2 do 5 łyżeczki. oleju może być wylana na codziennym posiłku.

5 Jedz cytryny i pić sok z cytryny. Cytryny są bogate w kwas cytrynowy, który oczyszcza krew i wspomaga krążenie. Liminoids, metaboliczny związek zidentyfikowano w owocach cytrusowych, pracy w celu obniżenia cholesterolu i ochronę oferta raka. Użyj 02:59 cytryny dziennie.

6 Jedz czosnek. Pięćdziesiąt uczestnicy badań jedli 10g surowego czosnku dziennie po śniadaniu przez dwa miesiące. Korzyści zawiera obniżone ciśnienie krwi i zmniejszenie poziomu cholesterolu w surowicy. Podjąć w dawkach połowy do jednej koniczyny dziennie.

7 Dodaj kurkumę do swojej diety. Średnia zalecane dawki to 3 do 9g. Kurkumina, uważany jest za aktywny nieruchomości w kurkumy. W badaniach naukowych ludzi, kurkumy, w dawce 500 mg przez siedem dni obniżony poziom triglicerydów we krwi i fosfolipidów.

8 Jedz orzechy codziennie. Świeże orzechy są najlepsze, a oleje w orzechach może się zjełczały. Potrzebna jest tylko niewielka ilość orzechów, 05:58 lub nie więcej niż kilku małych, może zapobiec powstawaniu skrzepów krwi.