adcov.com

Jak zapobiegać HIV Transmission

Jak zapobiegać HIV Transmission


Wiedza o zapobieganiu HIV jest ważne dla wszystkich, w tym tych, które już żyje z wirusem. Pierwszy etap w zapobieganiu przekazania HIV jest wiedza o tym, jak to jest rozłożone. Po dowiedzieć się więcej o HIV, to będzie łatwiej zmienić swoje zachowania, aby utrzymać siebie i innych bezpieczne.

Instrukcje

1 Poznaj swój status. Każdy może zarazić się wirusem HIV, dlatego ważne jest, aby zrobić test teraz. Ludzie żyjący z HIV są mniej prawdopodobne, aby przenosić wirusa, jeśli wiedzą, że są zakażone. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca, aby wszyscy w wieku od 13 do 64 lat zrobić test na obecność wirusa HIV, co najmniej raz. Jeśli używasz narkotyków lub są aktywne seksualnie, badanie jest co najmniej raz w roku. Skontaktuj się z lokalnym wydziałem zdrowia, aby uzyskać informacje na temat wolnych miejsc testów na HIV.

2 Powstrzymaj się od używania narkotyków dożylnych. Wspólnych igieł do wstrzykiwania narkotyków rekreacyjnych, stawia się na znacznie większe ryzyko zarażenia się wirusem HIV, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że krew kogoś innego zostanie wstrzyknięty do krwioobiegu wraz z lekiem. Poszukiwania ośrodków i programów rehabilitacyjnych, aby pomóc swoim uzależnieniem. Jeśli nie jest to opcja, należy rozważyć wykorzystanie programów wymiany igieł i strzykawek w swojej społeczności, aby mieć dostęp do sterylnych igieł.

3 Ochrona Korzystanie każdym razem. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom twierdzi, że spójne, poprawne użycie prezerwatyw lateksowych jest wysoce skuteczne w zapobieganiu transmisji HIV. Aby być bezpiecznym, zawsze używaj nowej prezerwatywy za każdym razem masz płeć. Męskie i żeńskie prezerwatywy są zarówno skuteczne w dostarczaniu barierę dla chorób przenoszonych drogą płciową. Należy używać tylko smarów na bazie wody, jak smary na bazie oleju może rozbić i spowodować lateksowe prezerwatywy złamać.

4 Praktyka monogamia. Partnerów seksualnych masz więcej, tym większe ryzyko wejścia w kontakt z HIV-pozytywne osoby. Jedynym sposobem, aby być całkowicie bezpieczny od zagrożenia HIV jest do powstrzymania się od aktywności seksualnej całkowicie. Jeśli abstynencja nie jest opcją, ograniczyć liczbę partnerów seksualnych lub uczestniczyć tylko w aktywności seksualnej w dłuższej perspektywie, wzajemnie monogamicznym związku, w którym oboje partnerzy mają negatywny wynik testu na HIV.

Wskazówki

  • Jeśli uważasz, że mogą być narażone na zakażenie HIV, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Czasem, gdy leczenie rozpoczyna się dość wcześnie, wirus może być uniemożliwiony.