adcov.com

Jak zapobiec wysokie ciśnienie krwi

Jak zapobiec wysokie ciśnienie krwi


Wysokie ciśnienie krwi, także określany jako nadciśnienie może wpływać każdego. Badania pokazują, że Afroamerykanie, bardziej niż jakiejkolwiek innej grupy etnicznej, są na największe ryzyko. Jeśli nie skierowana, wysokie ciśnienie krwi może spowodować udar mózgu, zawał serca, zaburzenia czynności nerek, a nawet problemy z oczami. Dobrą wiadomością jest to wysokie ciśnienie krwi jest nie tylko leczyć, można zapobiec. Wykonaj następujące kroki, aby utrzymać zdrowe ciśnienie krwi.

Instrukcje

1 Oblicz swój wskaźnik masy ciała (BMI), wykorzystując informacje na Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej stronie, aby określić prawidłową wagę. Zobacz sekcję poniżej środki na link. Wpisz swój aktualny wzrost i wagę i kalkulatora zrobi resztę. National Institutes of Health szacuje, że waga będzie produkować zdrowy wynik indeksu pomiędzy 18,5 i 24,9.

2 Cel dla zdrowej wagi poprzez dietę modyfikacji. Zapobiec wysokie ciśnienie krwi, wybierając żywność o niskiej zawartości cholesterolu, tłuszczu i kalorii. Jedz posiłki wolniej, dzięki czemu można poczuć pełnię podczas jedzenia mniejszych porcji.

3 Spożywać mniej soli i sodu aby zapobiec ciśnienie krwi w osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Przygotowywać własne posiłki i unikać przetworzonej żywności w puszkach lub, jak to zwykle zawierają duże ilości soli i sodu zarówno.

4 zastępcze przyprawy i zioła dla soli. Jedzenie smakuje lepiej, a otrzymasz dodatkowe korzyści zdrowotne z tych naturalnych źródeł.

5 Jedz drób, ryby i chude mięso zamiast wędlin i wędzonek, które zawierają duże ilości soli i sodu. Składników odżywczych organizm zachowuje pomoże znieść tłuszczu podczas tankowania organizmowi aminokwasów potrzebnych do rozwoju silnych włókien mięśniowych.

6 Ćwicz regularnie. Raporty medyczne wskazują, że ćwiczenia układu krążenia, która podnosi tętno do około 60 do 70 procent tętna maksymalnego jest idealny dla zdrowego odchudzania.

7 ograniczyć spożycie napojów alkoholowych, jak alkohol jest związana do podniesienia ciśnienia krwi, wprowadzając zbędnych kalorii w diecie. Badania pokazują, że mężczyźni powinni mieć nie więcej niż dwa napoje alkoholowe dziennie, podczas gdy kobieta powinna mieć nie więcej niż jeden drink dziennie.

8 Zapisać ciśnienie krwi i śledzenie odczytów. Oprócz rutynowych wizyt lekarskich, można aktywnie zapobiegać tej chorobie poprzez monitorowanie ciśnienia krwi na targach lokalnych ośrodków zdrowia, aptek iw niektórych centrach handlowych.

Wskazówki

  • Zbadaj ciśnienie krwi co najmniej raz w roku przez świadczeniodawcę. Jest to bezbolesne i proste do zrobienia. Dążenie do idealnego odczytu ciśnienia krwi 120/80 lub mniej.