adcov.com

Jak zapobiec Water Weight Gain w okresie okołomenopauzalnym

Jak zapobiec Water Weight Gain w okresie okołomenopauzalnym


Okołomenopauzalnym to termin stosowany na etapie przed menopauzą (kiedy jaja samica produkują mniej estrogenów). Wiele kobiet zaczyna doświadczać okresie okołomenopauzalnym objawy, takie jak wahania nastroju, zmęczenie, osłabienie popędu seksualnego i przyrost masy wody. Woda przyrost masy ciała, lepiej znany jako "rozprzestrzeniania średnim wieku," może być szkodliwe dla kobiety obrazu siebie. Niekontrolowany przyrost masy ciała może być obciążenie psychiczne i fizyczne, gdy nie ma wsparcia lub właściwa interwencja.

Instrukcje

1 Zmniejszenie dziennego zalecanego spożycia kalorii o 10 do 15 procent. Wiele kobiet stają się odporne na insulinę, co powoduje, że ich ciała do przechowywania więcej tłuszczu zamiast spalania kalorii. Na przykład, jeśli przed menopauzą kobiety miało spożycie 1200 kalorii, ona spalić 800 i przechowywać tylko 400. Po menopauzie, jej ciało będzie spalić tylko 400 kalorii i przechowywać 800! Praktyka kontrolowania porcji spożywanych. Nadal można słuchać ulubionych potraw tylko jeść mniejsze ilości.

2 Wykonywanie co najmniej 60 minut dziennie. Udowodniono, że 30 minut na dzień rutyny nie jest odpowiednie dla wszystkich ludzi.

3 Unikaj zderzenia diety. To powoduje spowolnienie metabolizmu. W rezultacie, można uzyskać większą wagę w przyszłości.

4 Utrzymanie znacznej ilości płynów do picia ośmiu do 10 szklanek wody dziennie. Około 75 procent ciała składa się z wody. Woda pitna może pomóc w tłumienia apetytu metabolizmu tłuszczów i pomaga przechowywane w organizmie.

5 Otaczaj się z przyjaciółmi i rodziną, którzy mogą zapewnić wsparcie. Mając kogoś w swoim kącie wspierania zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej może być korzystne. Zostań zespół i wzajemnie wspierać.