adcov.com

Jak zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez uszu głośne dźwięki

Jak zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez uszu głośne dźwięki


Dźwięki każdego rodzaju może spowodować trwałe uszkodzenie uszu jeśli staną się zbyt głośno. Czy jest to muzyka czy artyleria hałas, coś powyżej 85 decybeli (dB) zniszczy delikatnych struktur ucha i spowodować utratę słuchu. Uszkodzenie może nastąpić natychmiast lub w ciągu kilku godzin od niezabezpieczonego ekspozycji. Bądź ostrożny: Po utraty słuchu, może nigdy nie wrócić.
,

Instrukcje

1 Mają uszy sprawdzane przez profesjonalistę. Jeśli masz tendencję do woskowiny gromadzeniu ważne jest, aby mieć uszy sprawdzane i czyszczone przez lekarza rodzinnego lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że woskowina dostanie wpływ głęboko w kanale słuchowym z wykorzystaniem wkładek. Głęboko wpływ woskowina jest szkodliwe dla ucha i bardzo bolesne, aby usunąć.

2 Zdecyduj, jaki rodzaj działalności będziesz robił. Każdy dźwięk na 75 dB lub mniej nie jest niebezpieczny dla uszu i słuchu. Spójrz na wykres opracowany przez Ligę dla słabo słyszących zmierzyć głośność dźwięków będzie narażonych na (patrz źródła poniżej).

3. Zastanów się, jak długo będzie narażony. Spójrz na Narodowy Instytut Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy (NIOSH) wykres głośności i czas ekspozycji, aby uzyskać więcej informacji (patrz źródła poniżej). Według NIOSH, powtarzane narażenie do 85 dB hałasu, bez ochrony słuchu dla więcej niż 8 godzin może spowodować utratę słuchu. Dla każdego dB Louder 3, zajmuje połowę czasu na uszkodzenie występuje.

4 Wybierz rodzaj ochrony słuchu. Ogólne środki ochrony uszu są dobre dla elektronarzędzi, sprzętu budowlanego, drewna i innych ciągłych hałasów. Do broni palnej należy stosować ochronę słuchu specjalnie dla fotografowania, ponieważ ogólna ochrona ucho nie jest tak skuteczne. Należy użyć podwójną ochronę, gdy to możliwe. Ogólne środki ochrony słuchu dla muzyków jest odpowiednia, chociaż muzyka może nie brzmi dobrze. Szczególna ochrona uszu dla muzyków zachowuje jakość dźwięku i zapewnia ochronę.

5 Wybierz ilość redukcji szumów. Sprawdź wykres Noise Reduction Rating (NRR) zalecenia dla wspólnego sprzętu (patrz źródła poniżej). Wszystkie urządzenia zabezpieczające są przystosowane do ucha tłumienia lub redukcji szumów. Wyższe NRRs dać większą ochronę. Zatyczki do uszu mają -NRR do 25 lub 30 dB. Nauszniki mają NRR do 35.

6. Zdecyduj, która z trzech stylów urządzeń ochrony uszu chcesz. Badań i nauszniki piankowe zatyczki do uszu, aby zobaczyć, które daje najlepsze uszczelnienie i jest najbardziej wygodne, lub uzyskać na zamówienie zatyczki do uszu, jeśli pasuje do Twojego budżetu. Są one najbardziej wygodne wszystkich wkładek, gdyż są uformowane na wielkość i kształt uszu i w odniesieniu do wszystkich rodzajów zakłóceń.

Wskazówki:

  • Dobrą zasadą jest stosowanie ochrony słuchu z dość redukcji szumów, aby poziom ekspozycji przy uchu jest tak blisko do 85 dB, jak to możliwe. Na przykład, jeśli używasz łańcuchową, która jest 110 dB głośno, trzeba ochronniki słuchu z NRR 30. Łączenie zatyczki do uszu głęboko krój, nauszniki daje najlepszą ochronę słuchu. Aby uzyskać niestandardowy ochrony słuchu musisz mieć wrażenia uszu podjęte przez audiologa. Ochrona słuchu można zakupić online, w sklepach sprzętu, sklepów z instrumentami muzycznymi i sklepów broni palnej.
  • Istotne jest, że zatyczki do uszu i nauszniki całkowicie zamknąć swoje uszy. Najmniejszy przeciek pozwoli szkodliwy hałas w uszach.