adcov.com

Jak zapobiec ostrych epizodów niewydolności nadnerczy

Ostra niewydolność nadnerczy, nazywany również poważny kryzys nadnerczy, jest stanem, w której nadnercza nagle nie produkują wystarczającej ilości kortyzolu, hormonu. Kortyzol jest hormonem, który jest potrzebny, aby żyć, a to pomaga w regulacji układu odpornościowego i poziom glukozy organizmu. Ludzie, którzy mają choroby nadnerczy, które zarządzane są przez leki może wystąpić ostre zaburzenia niewydolność kiedy zachoruje, są ranni lub po prostu nie dbać o siebie właściwie. Zarządzanie przewlekłej niewydolności nadnerczy może pomóc w zapobieganiu ostrych epizodów, które mogą być zagrożeniem życia.

Instrukcje

1 Rozpoznaj niektóre z objawów ostrego epizodu kryzysowego nadnerczy i skonsultować się z lekarzem, aby ustalić odpowiednie leczenie, aby zapobiec swój epizod z coraz pełnowymiarową. Objawy ostrej niewydolności nadnerczy są zazwyczaj niespecyficzne, według American Academy of Family Physicians, ale ludzie, którzy mają chorobę Addisona lub innej formy niewydolności nadnerczy może być bardziej dostosowane do ich ciał i rozpoznawać znaki. Wymioty, biegunka, ból brzucha i gorączka mogą delirium wszystko wskazuje kryzys nadnerczy jest w toku.

2 Bądź na leki, jeśli masz niewydolność nadnerczy. Niedoczynność nadnerczy kortyzon są traktowane z leków i innych leków steroidowych, które pomagają regulować poziom hormonów organizmu. Pomijanie swoje leki lub zmieniając swoje dawki bez wiedzy lekarza może doprowadzić do braku równowagi, który może spowodować ostry przełom nadnerczowy, zgodnie z Mayo Clinic.

3 Sprawdź, regularne wizyty u lekarza w celu monitorowania stanu. Ona może dostosować swoje leki i traktują cię do innych problemów medycznych, które mogą umieścić nadmiernego stresu na organizm. American Academy of Family Physicians, że ludzie którzy chorują i mają już problemy nadnerczy mogą ponieść z ostrego kryzysu, ponieważ ich organizm nie może wytworzyć dodatkowe kortyzolu potrzebne do zwalczania stresu.

4 Carry hydrokortyzonu leków do iniekcji i medycznej identyfikację powiadomienie które wskazują, że niewydolność nadnerczy. Jeśli zaczynasz czuć objawy niewydolności nadnerczy, może być w stanie udać się ostry epizod dając sobie zastrzyk. Medyk karta alert, naszyjnik lub bransoletka pomoże inni wiedzą, jak pomóc, jeśli nie są w stanie podać leki.