adcov.com

Jak zapobiec kamienie woreczka żółciowego

Kamienie żółciowe, wykonane z cholesterolu i innych składników żółci w pęcherzyku żółciowym przechowywanych pomóc strawić tłuszczu, formy, gdy pęcherzyk żółciowy nie opróżnić prawidłowo lub jeśli żółć zawiera zbyt dużo cholesterolu. Kamienie żółciowe mogą powodować ból w żołądku, prawy górny brzuch lub tylną lub między łopatkami i może potencjalnie prowadzić do zagrażających życiu powikłań, takich jak zakażenie pęcherzyka żółciowego lub zapalenia trzustki (patrz Referencje 1 i 2). Zapobiec kamieni żółciowych i ich bolesnych objawów i powikłań po prostu po zdrową dietę i prowadząc aktywny tryb życia.

Instrukcje

Utrzymać zdrową wagę

1 Utrzymywanie zdrowej wagi przez jedzenie zdrowej diety i regularne ćwiczenia, ponieważ otyłość może zwiększać ryzyko kamieni żółciowych.

2 Jeśli zdecydujesz się schudnąć, zrób to powoli, mające na celu stracić 1:59 funtów tygodniowo, bo szybką utratą masy ciała może również powodować kamienie żółciowe. Jeśli potrzebujesz, aby szybko schudnąć, należy porozmawiać z lekarzem na temat leków, które pomogą zapobiec rozwojowi kamicy żółciowej.

3 Kontynuuj, aby utrzymać zdrową wagę, bo często utrata wagi następuje przyrost masy ciała może również zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych.

Ćwicz regularnie

4 Ćwicz regularnie, jak aktywny fizycznie tryb życia może zwiększyć ryzyko kamieni żółciowych.

5 Cel na 30 minut ćwiczeń lub innej aktywności fizycznej, takich jak chodzenie lub uprawiania sportu, trzy do pięciu dni w tygodniu.

6 dalej prowadzić aktywny tryb życia fizycznie, aby utrzymać zdrową wagę i obniża poziom cholesterolu.

Jedz zdrowej, zbilansowanej diety

7 Jedz zdrowe, zrównoważonej diety zawierające całe ziarna, błonnik, wapń, owoce, warzywa i orzechy, i nie opuszczaj posiłków.

8 uniknąć lub ograniczyć nasycone tłuszcze i pokarmy bogate w cholesterol, takich jak potrawy smażone, tłuste mięso, masło i inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

9 Dołącz trochę tłuszczu w posiłkach, ponieważ to powoduje, pęcherzyka żółciowego do pusta, zapobieganiu kamieni żółciowych (Zobacz też: 4). Trzymać się zdrowych tłuszczów jednonienasyconych, znajdujących się w oliwie z oliwek i rzepaku i kwasów tłuszczowych omega-3, występujących w awokado oraz oleje lniane-nasiennych i ryb.

10 Opt dla chudego kurczaka i indyka na czerwonych mięs i odtłuszczone mleko i wybrać niskotłuszczowy jogurt nad mleka.

Weźmy pod uwagę czynniki ryzyka Biorąc estrogenów

11 starannie rozważyć, czy nie brać estrogenów po menopauzie lub kontroli urodzeń dużej dawki pigułek, zwłaszcza jeśli są już na ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Estrogen może spowodować, że organizm do produkcji większej ilości cholesterolu i zwiększają ryzyko kobiety z objawami kamicy żółciowej.

12 Porozmawiaj z lekarzem na temat ryzyka wystąpienia kamieni żółciowych przed podjęciem hormonów, szczególnie estrogenów.

13 Obniż czynniki ryzyka rozwoju kamieni żółciowych poprzez utrzymanie masy ciała, regularne ćwiczenia i zdrowej, zbilansowanej diety, jeśli zdecydujesz się wziąć hormony.