adcov.com

Jak zapobiec bliznowce

Jak zapobiec bliznowce


Blizny są grube, twarde i błyszczące blizny powstałe w wyniku nadmiernego wzrostu tkanki włóknistej. Tego typu blizny pojawiają się zwykle jako podniesiony skrawku skóry, które rosną poza wielkości obszaru poszkodowanej. Może poczuć swędzenie lub zdrętwiałe wokół jego powierzchni i zazwyczaj wygląda ciemniejszy niż oryginalny kolor skóry (brązowy, różowy lub fioletowy). Ciemne osoby skórki są bardziej podatne mieć bliznowców lżejsze niż te z kolorem skóry. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są w równym stopniu podatne i występują powszechnie na ludzi w wieku od 10 do 30 lat. W większości przypadków, bliznowców, zwie blizn, uważane są za łagodne. Mogą one przestają rosnąć na własną rękę, a nawet mogą zniknąć bez leczenia. Ale są przypadki, w których w tych podwyższonych opatrunki mogą rosnąć zbyt duże na uszkodzony obszar, powodując dolegliwości takie jak zakłócenia w okolicy ruch powierzchni stawowych.

Instrukcje

1 Należy uważać, aby nie spowodować uraz skóry i uniknąć tatuaży lub piercingu czy tworzenie bliznowca prowadzi w rodzinie, ponieważ nie może być ogromną tendencję, aby tworzyć jeden. Jeśli jest to przypadek, być ostrożny o tym.

2 Unikaj składania się do planowych zabiegów, takich jak liftingu twarzy lub implantów piersi. Wyniki takich procedur nie może być może być utrudnione, jeśli bliznowce są powszechne w rodzinie.

3 Odpręż skórę z zabiegów spa i utrzymać ją odpowiednio wilgotne. To pomoże się zrelaksować i zmniejszyć napięcie wokół skóry i mięśni, utrzymanie go bezpiecznie z bliznowców.

4 Zadbaj o swoje rany lub siniaki od razu, aby uniknąć blizn na powierzchni. Stosując zastrzyk kortyzonu w najszybszym czasie może zmniejszyć keloid rozmiar, dzięki czemu wynik blizny bardziej atrakcyjne.

5 Pij dużo kolagenu bogate żywności i napojów takich jak mleko sojowe, ser, czerwonej papryki i pomidorów. Wszystkie one będą promować szybsze naprawy tkanek lub ran w ranach. Ser i mleko sojowe zawiera substancję o nazwie genisteina, która wspomaga produkcję kolagenu; natomiast czerwona papryka i pomidory zawierają likopenu, który działa jako przeciwutleniacze, a także pomóc w tworzeniu kolagenu.

6 poinformować swojego lekarza o panującej formacji bliznowca w rodzinie, jeśli są w potrzebie pewnego rodzaju operacji (takich jak przeprowadzki torbieli w brzuch lub piersi). W ten sposób lekarz będzie jakoś znaleźć sposób, aby uniemożliwić mając złych blizn z obszaru naciętej. Aby zminimalizować bliznowców lekarz może wykonać następujące czynności: za pomocą radioterapii lub zastrzyk kortykosteroidów podczas pierwotnego początku uzdrowienia nacięta obszarze i obejmujących ranę arkuszy składa się z żelu silikonowego (żel silikonowy do stosowania miejscowego formowania arkuszy) po operacji lub zabiegu.

7 Dodaj niektórych witamin w diecie, takie jak witamina A, C i E. Biorąc te suplementy pomogą w utrzymaniu chroniona skóra i zdrowe.