adcov.com

Jak zakwalifikować się do przeszczepu wątroby

Wątroba jest niezbędne do podtrzymania życia. Jako choroba wątroby i uszkodzenia postępuje, umiejętność wątrobę do samoleczenia jest zatrzymany i trwałe uszkodzenie może ostatecznie doprowadzić do niewydolności wątroby. Przeszczep wątroby jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy najprawdopodobniej umierają z powodu niewydolności wątroby. Ten zabieg chirurgiczny usuwa swoją chorą wątrobę i zastępuje go zdrowego, oddanej wątroby. Ponieważ jest więcej ludzi, którzy potrzebują wątrobę niż dostępnych dawców, środowisko medyczne ustalił zestaw kryteriów, które muszą być spełnione w celu uzyskania na liście oczekujących krajowe przeszczepu.

Instrukcje

Pierwsze na liście oczekujących Krajowego

1 Porozmawiaj z lekarzem. Lekarz jest osobą, która ostatecznie podejmie decyzję, że potrzebujesz przeszczepu wątroby. Pierwszym krokiem do umieszczenia na liście oczekujących jest krajowym skierowanie od lekarza.

2 Skontaktuj się z szpitala po przeszczepie wątroby. Istnieje ponad 200 transplantacji szpitali w Ameryce. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom (takich jak przyjęcia ubezpieczeń, finansów, lokalizacji i dostępności grup wsparcia).

3 Grafik ocenę z zespołu transplantacji w szpitalu. Spotkasz się z zespołem specjalistów chirurg przeszczepu wątroby, (e) i pielęgniarek, którzy przeprowadzają badania, takie jak badania krwi i promieni X, aby określić, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu przeszczepu. Zespół może ocenić swoje inne narządy, układ odpornościowy i zdrowia psychicznego, aby upewnić się, że jesteś na tyle silny, aby poddać się operacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zespół przeszczepu doda do listy oczekujących. Kiedy wątroba jest dostępny, zostaniesz o tym powiadomiony.

Wskazówki:

  • Podczas oczekiwania na przeszczep wątroby, ważne jest, aby pobyt w silny i zdrowy, jak to możliwe, aby zapewnić pozytywny wynik i dobre rokowanie. Lekarz może skierować pacjenta do dietetyka, aby upewnić się, że są zdrowej diety, aby pomóc zwalczać niektóre z wyzwań żywieniowych związanych z chorobami wątroby.
  • Twój zespół medyczny daje wynik wątroby, dalej meldunku (wzór End Stage Liver Disease). To jest oparte na swoich poziomach bilirubiny (która jest wydzielana w żółci), zdolność wątroby do produkcji materiałów do krzepnięcia krwi i stężenie kreatyniny (co wskazuje na funkcjonowanie nerek). Pacjenci, o których mowa do przeszczepu zwykle wynik 15 lub wyższy. Pacjenci z wyższymi wynikami są zawsze umieszczane w wyższym priorytecie do przyjmowania wpłat wątroby.
  • Jeśli używasz narkotyków lub alkoholu, natychmiast zatrzymać. Jeśli cierpisz z powodu uzależnienia, wprowadzić program leczenia lub uzyskać porady. Ponieważ nawet niewielkie ilości tych substancji mogą pogorszyć chorobę wątroby, większość drużyn po przeszczepie nie uzna cię za kandydata, chyba że wykazano, że zaprzestania picia lub za pomocą leków na dłuższy czas.
  • Nie możesz być uprawniony do uzyskania przeszczepu wątroby, jeśli aktywnie nadużywanie alkoholu lub narkotyków, mają ciężkie zakażenie, nie są w stanie przestrzegać zaleceń lekarza, ma raka w innych obszarach ciała, lub jeśli masz jakieś poważne choroby płuca, serce i nerwy.