adcov.com

Jak zakończyć Depo Provera

Jak zakończyć Depo Provera


Czy starasz się zajść w ciążę lub zainteresowany włączeniem metod antykoncepcyjnych, należy wiedzieć, jak prawidłowo zatrzymać metody. Depo-Provera jest co-raz na trzy miesiące antykoncepcji strzał, który używa hormon progestagen.

Funkcja

Progestagen jest syntetyczna wersja własnym organizmie hormonu progesteronu. Jeśli pojawi się antykoncepcyjny Depo-Provera strzał może zostać uniemożliwione ciąży poprzez zapobieganie owulacji. Owulacja jest, gdy organizm kobiety uwalnia jajo w każdym miesiącu. Nie jest jasne, czy Depo-Provera uniemożliwia implantację, jajka zapłodnionego wpajanie w Twojej macicy.

Ramy czasowe

Jeśli zapobieganiu ciąży, musi pojawić się każdy kolejny strzał co jedenastu do trzynastu tygodni. Aby zatrzymać Depo-Provera, po prostu nie wrócić do następnej zaplanowanej strzał. Jeśli nadal zapobieganiu ciąży, trzeba mieć inną metodę kontroli urodzeń natychmiast dostępne, ponieważ nie wiem kiedy są ponownie płodne.

Efekty

Po zatrzymaniu Depo Provera, miesiączki mogą nie wrócić od razu, ani nie będzie płodność. Z badań, 68 procent kobiet po czym poczęła się Depo-Provera na okres jednego roku, jednak 93 procent poczęła po osiemnastu miesiącach. Czas korzystania z Depo-Provera nie wpływa na opóźnienie w ciążę, kiedy przestać.