adcov.com

Jak zabrać ciśnienie krwi w domu

Jak zabrać ciśnienie krwi w domu


Pomiaru własnego ciśnienia krwi w domu jest bardzo proste do zrobienia i zapewni Tobie i Twojemu lekarzowi wiele cennych informacji. W celu uzyskania dokładnych pomiarów ciśnienia krwi istotne jest, aby sprawdzić ci ciśnienie krwi prawidłowo.

Instrukcje

1 Kup ciśnieniomierz z lokalnej aptece lub sklep internetowy. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zwróci tego zakupu, więc upewnij się, skontaktuj się z ubezpieczenia, aby zobaczyć, czy istnieje specjalna maszyna ciśnienie krwi będą obejmować. Zakup jednego, który jest prowadzony przez akumulator i nie wymaga korzystania z stetoskop.

2 Zmierz ciśnienie krwi co najmniej 3 razy w tygodniu. Chcesz odebrać tę samą godzinę, aby to zrobić, aby uzyskać spójne odczyty.

3 Kliknij, siedząc w fotelu z was ręce i przedramiona na poręczach fotela. Upewnij się, że z powrotem jest płasko na krześle, a stopy są zarówno płasko na podłodze. Przed przystąpieniem do kontroli ciśnienia krwi, siedzieć w tej pozycji przez 2-5 minut.

4 Umieść mankiet ciśnieniomierza wokół ramienia 1 do 1 1/2 cm powyżej łokcia. Zwykle jest linia na mankiecie, że trzeba umieścić w kierunku przedniej części ramienia. Upewnij się także, mankiet nie jest duży lub mały i pasuje właściwie na ramieniu. Jeśli jest luźna i można zsunąć lub jeśli jest na tyle mocno, aby Twoje palce niebieski, to nie jest odpowiedni rozmiar i daje fałszywe odczyty ciśnienia krwi.

5 Naciśnij przycisk Start na komputerze ciśnienia krwi i mankiet zacznie nadmuchać. Może to być niewygodne na chwilę, ale nie potrwa długo. Usiedzieć w miejscu, podczas gdy maszyna mierzy ciśnienie krwi.

6 Po zakończeniu pomiaru urządzenie ciśnienie krwi, zapisać numer w notesie. Nie ma sensu biorąc ciśnienia krwi w domu, jeśli nie spisać dokładną liczbę dla lekarz recenzję.

7 Po napisaniu ciśnienie krwi w dół upewnij się, urządzenie jest wyłączone i mankiet jest czyszczone przed oddaniem urządzenia z dala. Jeśli dbać o swoje maszyny ciśnienia krwi będzie trwać przez wiele lat.

Wskazówki

  • Przynieść pisemną dziennik nagranych w domu do swojego lekarza podczas każdej wizyty ciśnienia krwi. Upewnij się, pokaż mu książkę, aby mógł prawidłowo ocenić swoje ciśnienie krwi.