adcov.com

Jak wziąć Triphala ajurwedyjskie suplementy

Jeśli cierpisz na zaparcia sporadyczne ataki z przejadania się, jedzenia nieznanego jedzenia podczas podróży, lub niewłaściwe jedzenie połączenie, Triphala może pomóc. Triphala jest kombinacją trzech ajurwedyjskich (indyjskich) ziół: Amalaki, bibbitaki i haritakis. Biorąc Triphala jest odpowiednie dla każdego umysłu-ciała (Dosha) rodzaj i równoważy Vata (wiatr) w okrężnicy do łagodzenia nieprawidłowości. Na ogół wystarczająco bezpieczne, jeśli potrzebne do codziennego użytku i nie uzależnia. Jeśli nie miały wcześniej suplementy ajurwedyjskie, skonsultować się z lekarzem integracyjną lub Ayurvedic medycyna specjalisty.

Instrukcje

1 Należy trójfazowy jako środek przeczyszczający, gdyż nie jest połączeniem zioła pochodzące zaparcia. Triphala jest dostępny w postaci kapsułek i tabletek. Jest on również dostępny jako herbata leczniczego. Uważnie czytać etykiety i nie przekraczać zalecanej dawki. Jeśli wziąć Triphala w nocy, może się okazać, że ma działanie moczopędne. Idealnie, wziąć Triphala bardzo wcześnie rano, przed 6 rano, godzinę Vata.

2 Wiem, że za pomocą Triphala jest odpowiedni dla wszystkich 3 dosz lub ajurwedyjskiej typu ciała i umysłu. Jeśli jesteś Vata, jesteś najbardziej narażone na zaparcia. Vatas są zazwyczaj z nieznacznym produkcji ze zmienną apetyt i trawienie zmiennego. Jak Vatas jak do wielozadaniowych podczas jedzenia, to może stworzyć pośpieszny jedzenia wzoru, który może przyczynić się do nieprawidłowości.

3 Zrób herbatę z Triphala ziół lub używać tabletek lub kapsułek. Triphala jest powiedział do Pacyfiku Vata i okrężnicy jest siedzibą Vata. Natomiast pozostałe 2 typy ajurwedyjskie Pitta i Kapha może również wystąpić nieprawidłowości, to z różnych powodów. Pittas generalnie mają silne trawienie i mogą być z przejadania się, że stają się zaparcia. Kaphas mają na ogół powolny proces trawienia i może jeść, aby pocieszyć się, co prowadzi do przejadania się i nieprawidłowości.

4 Zbadać przyczyny nieprawidłowości, aby zapobiec w przyszłości odcinki. Przestrzegać pokarmy, które można jeść, że tworzenie niestrawności lub zaparcia. Przez świadomość alergii pokarmowych lub produktów, które są dla was trudne do strawienia, można zmniejszyć lub uniknąć tych produktów. Mówiąc: "to, co najlepsze jest to, co jesteś w stanie w pełni strawić" niesie pewne znaczenie tutaj.

5 Wskazówki, jak i kiedy jeść żywności, aby poprawić trawienie. Jedzenia, podczas gdy rozmawia przez telefon i oglądać telewizję i przeglądając czasopisma jednocześnie nie sprzyja trawieniu. Zachowania te są Vata pogarsza i może być wykonane przez każdego, dowolnego typu Dosha. Amerykanie są produktywne użytkowników ceniących sobie wielozadaniowość, ale jest to dobry pomysł, aby skupić się wyłącznie na jedzeniu podczas posiłków, aby uniknąć zaburzenia żołądkowo-jelitowe później.

6 Jedz suszone owoce, takie jak rodzynki i śliwki, które są dobrze znane środki na nieprawidłowości. Spożywanie surowych jabłek i dojrzałych bananów między posiłkami może pomóc. Dodaj więcej błonnika w diecie, jedząc owsiane i otręby pszenne, płatki owsiane i świeże owoce i warzywa. Robi wszystkie te rzeczy są właściwe, jeśli ustalenia Triphala nie jest odpowiedni dla ciebie.

Wskazówki

  • Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć ulgę od nieprawidłowości, biorąc suplementy Triphala, skonsultować się z lekarzem, specjalistą lub ajurwedyjski dietetyka.
  • Biorąc Triphala codziennie nie uzależnia, jeśli występują częste nieprawidłowości, opisz swoją dietę, kondycję fizyczną i sposobów można jeść, aby dostać się do leżących u podstaw przyczyn nieprawidłowości.