adcov.com

Jak wziąć dzieci do dentysty

Jak wziąć dzieci do dentysty


Dzieci nie muszą obawiać się na wycieczkę do gabinecie stomatologicznym. Z dużą ilością preparatu, dziecko uzna wizyty u stomatologa po prostu rutynowy sposób, aby zachować zdrowe zęby. Chociaż ogólne dentyści czasem pracy z dziećmi, stomatologów dziecięcych zazwyczaj mają więcej doświadczenia w pracy z wystraszonych lub wiggly dzieci. Ponadto lekarze pediatryczne więcej specjalistycznego szkolenia w kwestiach stomatologicznych, które występują najczęściej u dzieci. Przygotowanie dziecka z góry o tym, co może oczekiwać pomaga zapewnić udaną wizytę dentystyczną.

Instrukcje

Przygotowanie do wizyty

1 Złóż wizytę u stomatologa dziecięcego wokół pierwszego dziecka, urodziny lub gdy pojawi się pierwszy ząb. Należy kontynuować wizyty dentystyczne co sześć miesięcy później. Spróbuj zaplanować spotkanie wokół obiadu Twojego dziecka, w czasie drzemki lub szkolnych godzin.

2 Przygotuj swoje dziecko do wizyty u stomatologa przez czytanie książek o dentysty. Nad tym, co dzieje się w każdym obrazie za pomocą pozytywnego języka.

3 ustawy z wizyta u dentysty, pozwalając dziecku wyglądać w ustach i mycia zębów lub tych, lalki lub wypchanych zwierząt. Przełącz role, i niech dziecko jako akt pacjenta podczas zbadać zęby.

4 Wzór szczotkowanie i nitkowanie zębów zęby promować dobrą higienę jamy ustnej. Wyjaśnij, że złe bakterie zwane "tablica" starają się dziury w zębach zwanych "ubytki". Opisz jak częste szczotkowanie i nitkowanie zębów pozbyć się płytki nazębnej i utrzymać silne i zdrowe zęby.

Wyjaśniając wizyty

5 Powiedz dziecku, że dentysta czyszczenia zębów przy użyciu specjalnych narzędzi. Uspokoić ją, że narzędzia nie będzie bolało, ale będzie mogła je usłyszeć, jak pracuje dentysta. Powiedz dziecku, że dentysta i higienistka będzie nosić maski i rękawiczki, aby chronić je przed zarazkami.

6 Wyjaśnij dziecku, co będzie się działo w trakcie leczenia, jeśli fluorem zaplanowano otrzymasz. Opisz jak asystent dentystyczny będzie wycisnąć piankę o nazwie fluorek na kawałek plastiku, który trafi w ustach dziecka. Upewnij się, że dziecko wie, że plastikowa wróci się w ciągu kilku minut, a fluorek będzie zęby mocne.

7 Opisz dla dziecka z góry żadnych specjalnych procedur, takich jak promieniowanie rentgenowskie lub wypełnień. Jeśli Twoje dziecko będzie prześwietlenie, tłumaczą, że urządzenie będzie zrobić zdjęcie z zębami, ale to, że nie będzie bolało. Jeśli Twoje dziecko dostanie napełnianie, wytłumaczyć, że ona się mały strzał, który pozwoli jej usta iść spać, podczas gdy dentysta pracuje. Uspokoić ją, że jej usta mogą czuć śmieszne później, ale to wkrótce "obudzić" i wrócić do normy.

Podczas wizyty

8 Zadaj dentysty lub higienistki stomatologicznej opowiadać, co dzieje się w trakcie wizyty. Siedzieć obok swojego dziecka, i uspokoić go, czy zdaje boi.

9 Niech Twoje dziecko słuchać muzyki przez słuchawki, aby zagłuszyć hałas wiertarki stomatologicznym lub innych narzędzi.

10 Nagroda dziecko z balonem, wycieczki do parku lub małej zabawki. Niektóre gabinetów dać dzieciom torby wypełnione szczoteczki do zębów, nici dentystycznej i naklejki jako nagrodę.