adcov.com

Jak wytresować dla osób niepełnosprawnych do korzystania z toalety

Jak wytresować dla osób niepełnosprawnych do korzystania z toalety


Dla osoby niepełnosprawnej lub upośledzenia, korzystanie z toalety samodzielnie może zaoferować wiele korzyści oprócz prywatności. Niezależny toalecie otwiera drzwi jest w stanie uczestniczyć w wielu działań, które są rekreacyjne i zawodowe. By nie potrzebuje pomocy w łazience, osoba niepełnosprawna może uniknąć nieuczciwej piętno, że idzie razem z radzenia sobie z nietrzymaniem moczu.

Instrukcje

1 Ustaw harmonogram, kiedy osoba z niepełnosprawnością jest najbardziej prawdopodobne, że konieczność zwolnienia się. Typowe czasy w co kilka godzin, po długiej jazdy samochodem lub autobusem, a po posiłku razy. Śledzić, kiedy jej pieluchę lub gleb ma wypadek. Udostępnij ten harmonogram w taki sposób, że będzie ona zrozumieć. Na przykład, jeśli ona nie może odczytać, należy użyć harmonogramu obrazu z jej codziennych zadań, w tym toalecie, reprezentowanej.

2 Sprawdź, zakwaterowanie do toalety. Jeżeli osoba niepełnosprawna ma problemy, że wpływ na jego sprawność fizyczną, adaptacje sedes i umywalka może być konieczne. Jeśli on ma problemy poznawcze, wizualną reprezentację każdego kroku, który należy wziąć mogą być używane. Te zmiany w toalecie powinno nastąpić przed rozpoczęciem czynności.

3 Naucz osoby niepełnosprawnej słowo, znak lub inny sposób komunikowania się konieczność korzystania z toalety. To będzie określana przez jej zdolność do komunikowania i jaka metoda ona zwykle używa.

4 Zabierz go do toalety, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Start z informowania o konieczności udania się do toalety, a następnie przejść przez wszystkie etapy, pomoc w razie potrzeby.

5 Nagroda w sensowny sposób. Dowiedzieć się coś, co będzie ważne dla osób z niepełnosprawnością do pracy i zarobić. W zależności od tego, jak jest ona sukcesem, nagroda może być konieczne ze względu na postęp, a nie za to, że w pełni niezależny.

Wskazówki:

  • To ważna umiejętność, która może zająć dużo czasu na naukę. Konsystencja jest ważne. Każda osoba pracująca z osoby niepełnosprawnej musi robić rzeczy w ten sam sposób. Nawet jeśli osoba niepełnosprawna nie jest sukces początkowo dać czas planu pracy przed zmianą rzeczy wokół.