adcov.com

Jak wypracować Po operacji wymiany stawu kolanowego

Jak wypracować Po operacji wymiany stawu kolanowego


Operacji wymiany stawu kolanowego jest coś, wielu sportowców cierpiących na zapalenie stawów uszkodzone i muszą znosić. Jeśli ból uszkodzonego lub choroby cierpi kolana trzyma cię od wykonywania codziennych czynności, musisz zdecydować, czy się operacji wymiany stawu kolanowego jest właśnie dla Ciebie. Gdy już miał operację, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, w celu zapewnienia szybszego powrotu do zdrowia. Nadal można korzystać z umiarem i za zgodą lekarza.

Instrukcje

1 Ćwiczenia po operacji za pomocą chodzika, aby dostosować się do nowej kolana. Odkładać
walker raz jesteś bardziej komfortowe spacery i przełączyć się na lasce. Jednakże, porozmawiać z lekarzem przed jej powodu zbytniego nacisku na kolana ruiny odzyskiwanie.

2 Użyj rutynowe czynności domowe jako alternatywnej formy ćwiczeń. Biorąc prysznic, wchodzenie po schodach i ubieranie pozwala jeszcze bardziej zwiększyć zakres ruchu. Zacznij stopniowo zginanie kolana, jak wspinać się po schodach lub umieścić na parę skarpetek. Spróbuj powoli zgięcia kolana tak daleko, jak to możliwe, aby zmniejszyć dyskomfort.

3 Utwórz program ćwiczeń z fizjoterapeuta, który obejmuje różne działania, aby pomóc kolano leczyć i trzymać cię zainteresowany odzysku. Terapia Rutynowe ćwiczenia pomoc, ale ukończenie prac domowych bez bólu jest dość osiągnięciem. Oczyść swój pokój przy pomocy członka rodziny, aby uzyskać ćwiczenia na dzień.

4 Kontynuuj robi medycznie zalecanych działań, takich jak jazda na rowerze stacjonarnym, pływanie i chodzenie wokół bloku. Możesz również jogę lub pływać kajakiem po swoich leczy blizny. Korzystanie z trzciny lub kul jest niezbędne zaraz po zabiegu, ale można umieścić je na bok w ciągu 6 tygodni.

5 Harmonogram kolejnych wizyt, aby ocenić, jak kolano goi. Gdy lekarz podpisuje się na całkowite wyleczenie, powrót do normalnego wykonywania rutynowych, ale okazuje się, że ciało nie jest takie samo jak to było wcześniej. Traktować ją z szacunkiem, chyba że chcesz inny operacji wymiany stawu kolanowego.

Wskazówki:

  • Bądź na bieżąco z ćwiczeń, ponieważ sukces odzyskiwania zależy od Ciebie, zgodnie z zaleceniami lekarza lub terapeuty fizyczne. Ćwiczenia z członkiem rodziny, aby Ci pomóc, gdy jesteś nie chcą pracować. Dzięki wsparciu, kontynuować terapii fizycznej, aż lekarz mówi inaczej.
  • Dyskutować z innymi lekarzami przed planowania dentystycznych pracy lub innych zabiegów chirurgicznych z powodu nowych stawy kolanowe można zarazić się od bakterii związanych z chirurgii,. Zapytaj lekarza przed planowania inne procedury medyczne jeśli operacja może zagrozić odzyskiwanie.
  • Nie pchać się zbyt mocno podczas okresu rekonwalescencji; Ci grozi ponownie raniąc kolana. Dać czas organizmowi leczyć poprzez wykonywanie i wykonywania określonych czynności z umiarem na kolana odzyskiwania.
  • Nie stosować zbyt dużego nacisku na kolanie przez ruchy siłowych lub podnoszenia ciężkich przedmiotów bez zgody lekarza lub fizjoterapeuty. Przypisywanie członka rodziny do przewozu artykułów spożywczych. Również włączyć całe ciało, aby przenieść ciężar ciała z kolanem.