adcov.com

Jak wymienić soczewek okularowych

Czy nosisz ramek metalowych lub plastikowych, istnieje duża szansa, że ​​stracisz soczewki okularu w pewnym momencie. Jeśli obiektyw jest wciąż bez pęknięć i żetonów, można umieścić go z powrotem do klatki. Metody zastępowania soczewki w metalowej ramie z tworzywa sztucznego w stosunku do ramy są różne; Jednak z kilku dostaw można wykonać zarówno procedurę i uniknąć podróży do okulisty.

Instrukcje

Metalowej ramie

1 Odkręć śrubę z boku świątyni, ale nie należy go usunąć całą drogę. Jeśli przypadkowo odkręcić śrubę trochę za daleko i to wypada, ustawić go na bok tak, że nie stracisz go.

2 Przytrzymaj ramkę okularów z jednej strony, jak ostrożnie wsunąć obiektyw na miejsce od wewnątrz ramki okularów.

3 Przesuń obiektyw do krawędzi ramki wychodząc na zewnątrz w pobliżu śruby. Regulacja obiektywu na wewnętrznej obręczy w pobliżu nosa.

4 Dokręć śrubę śrubokrętem. Należy uważać, aby nie zgiąć ani nie skręcić rama jak dokręcić śrubę.

Ramka z tworzywa sztucznego

5 Włóż plastikowej ramki w misce z ciepłą wodą przez 20 minut lub do czasu, staje się miękki i giętki.

6 Trzymając ramkę w jednej ręce i delikatnie naciskać na obiektyw do plastikowej ramki z drugiej.

7 Wsuń obiektyw wewnątrz obszaru nosa ramki. Zatrzaśnie się ramki okularów łatwo z odrobiną ciśnieniem.

Wskazówki

  • Aby uniknąć utraty małe śrubki po wyjęciu ich z metalową ramą, umieścić kawałek taśmy dwustronnej na powierzchni roboczej i trzymać śruby na taśmie.
  • Należy zachować ostrożność podczas próby przystawki obiektyw z powrotem do plastikowej ramki. Nie należy naciskać tak mocno, że przypadkowo złamać obiektyw przed plastiku.