adcov.com

Jak wykryć zespół Tourette'a

Syndrom Touretteâ € ™ s jest stanem neurologicznym charakteryzuje fizycznych i wokalnych tików lub działań niekontrolowanych. Przejawia się w dzieciństwie, często pozostawiając rodziców i opiekunów zdezorientowani co do przyczyny tych problemów behawioralnych. Warunek ten dotyczy aż 11 dzieci na każdym 1000. Nie jest znana przyczyna, ale syndrom plamienia Touretteâ € ™ s może pomóc rodzicom i dziecku nauczyć się radzić sobie z chorobą. Zespół jest wykrywany wcześniejszego Touretteâ € ™ s, wcześniej dziecko może uzyskać pomoc i nauczyć się żyć z chorobą.

Instrukcje

Jak wykryć zespół Tourette'a

1 Uwaga, jeśli dziecko rozwija się fizycznie tik. Tiki różne natężenie, ale charakteryzują się krótkimi, nagłe ruchy, które z reguły są powtarzalne w naturze. Niekontrolowane mruganie oka, na przykład, jest wspólny tic.

2 Uważaj na tiki wokalne, jak również. Dzieci mogą grunt, krzyczeć dziwne słowo, lub wyczyścić gardła niekontrolowany, gdy cierpi na zespół Tourette'a.

3 Zauważ skomplikowanych tiki. Rozrzucanie lub skoki, na przykład, bez widocznego celu mogą być tic. Zapisz tiki można zauważyć, dzięki czemu można omówić je z profesjonalistów medycznych i psychiatrycznych.

4 Należy pamiętać, jeśli wydaje się tiki gorzej, gdy dziecko jest podekscytowany lub pobudzone, a następnie zwolnić, gdy dziecko jest spokojne i koncentruje się na działalności.

5 Zapisz częstotliwość tików, aby omówić z lekarzem. Większość lekarzy nie będzie zdiagnozować zespół Tourette'a, aż tiki są obecne na jeden rok.

Wskazówki:

  • Pamiętaj, że dzieci z zespołem Tourette'a mogą krzyczeć słowa, które nie są akceptowane społecznie, takie jak przekleństwa. Jest to rodzaj tic zwanej Koprolalia, a dziecko ma niewielką kontrolę nad słowa wypowiedziane.
  • Udzielanie wsparcia i zachęty do dziecka z zespołem Tourette'a jest niezbędna, aby pomóc im wyrosnąć na dobrze zbilansowanej dorosłych.
  • Nie wolno karać dziecko, które cierpi z powodu tików zespołem Tourette'a. Podczas gdy dziecko może nauczyć się kontrolować tic nieco, chęć jest zawsze obecny, a nie ustanawiając po drodze z chęcią stworzy zwiększone napięcie i spowodować eksplozję tików w pewnym momencie w przyszłości.