adcov.com

Jak wykryć zaniedbanie lub naruszenie przez opiekuna

Z aż 25% amerykańskich rodzin wymagających opieki dla osób starszych i przewlekle chorych bliskich, ważne jest, aby uważać na objawy zaniedbania lub nadużycia przez opiekuna. Zdecydowana większość członków rodziny i zawodowych opiekunów zrobić sumienny i godny pochwały pracę zmierzającą do potrzeb osób w ich opieki, ale czasem pracy może być przytłaczające, co powoduje wypalenie, bezduszne podejście i niechęć. Osoby otrzymującej leczenie może nie być w stanie komunikować się problem ze względu na ograniczoną zdolność do mówienia lub strachu przed odwetem ze opiekuna w Twoim absense. Oto jak wykryć zaniedbania lub nadużycia przez opiekuna, a co z tym zrobić.

Instrukcje

1 Uważaj na zmiany w osobowości i zachowania w ramach opieki osoby. Płacz, płacz lub odmowa rozmowy lub w inny sposób komunikowania się, zwłaszcza w kogoś, kto wcześniej był w dobrym nastroju i racjonalnie reagować, może wskazywać na zmiany w sposobie oczyszczania jej opiekun jest ładunek. Bliskiej osoby jest zaniedbany i rozczochrany wygląd i niski poziom higieny osobistej powinny przechylić cię, że opiekun może być zaniedbując swoje obowiązki.

2 Regularnie sprawdzaj ukochanej kondycję fizyczną. Niewyjaśnione urazy, takie jak siniaki, otarcia, zadrapania czy oparzenia mogą być objawy nieostrożnym traktowaniem przymusowego leczenia lub wręcz nadużycia. Odleżyny mogą wskazywać na zaniedbania i brak uzyskać bliskiego do różnych i bardziej komfortowych pozycji w łóżku lub siedząc na krześle przez dłuższy czas.

3 monitorować ukochanej wagi. Niewyjaśniona utrata masy ciała może oznaczać opiekun wstrzymanie jedzenie lub po prostu ignorując harmonogram żywienia danej osoby. Może to również oznaczać, opiekun nie zwracając uwagi na szczególnych potrzebach żywieniowych danej osoby.

4 Sprawdzić oznaki splątania, dezorientacji lub nadmiernego snu. Objawy te mogą wskazywać na osobę nie jest uzyskanie odpowiednich leków lub odpowiedniej dawki. W przypadku nadmiernego spania, upewnić ukochany nie jest przedawkować, aby zachować jej ciche i środkach uspokajających tylko dla korzyści czerpanych przez opiekuna.

5 Obserwuj One Love w przestrzeni życiowej. Rodziny często starają się utrzymać starszego członka rodziny we własnym domu tak długo, jak to możliwe. Bądź świadomy warunków życia. Brudne lub chaotyczna istota przestrzeni może wskazywać zaniedbania, ale może to być znak, że opiekun jest przeciążony i ma więcej obowiązków niż ona może obsłużyć.

Wskazówki:

  • Działać tak szybko, jak można podejrzewać zaniedbań lub nadużyć. Oczekiwanie zwiększa szanse na bardziej poważne obrażenia lub nadużyć.
  • Zacznij organizując mieć kogoś na miejscu, gdy opiekun jest obecny.
  • Jeśli twój ukochany może komunikować się, rozmawiać z nią o swojej opiece, gdy opiekun nie jest obecny.
  • Spotkaj się z ukochaną osobą na lekarza, aby omówić zmiany fizyczne i leki. Upewnij się, że lekarz widzi odbiorcy opieki wystarczająco często, aby śledzić wszelkie zmiany przestrzegać.
  • Kontakt z usług socjalnych, jeżeli nie można dokonać zmiany opiekunów lub życia sytuacjach siebie. Zaproszenie do dochodzenia, jeżeli jest to konieczne.