adcov.com

Jak wykryć Helicobacter pylori

Helicobacter pylori, znany również jako H. pylori jest bakterią, która infekuje żołądka i części jelita cienkiego. Zgodnie z Mayo Clinic, około 50 procent świata jest zakażonych H. pylori. Jednak większość ludzi doświadcza żadnych objawów lub objawy infekcji. Niestety, niektóre osoby będą wykazywały objawy zakażenia H. pylori, które mogą mieścić się w zakresie od żołądka dyskomfortu wrzodu. Jeśli masz przewlekły ból brzucha, należy skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć zakażenie H. pylori.

Instrukcje

1. Porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach. Jeśli on lub ona podejrzewa infekcję H. pylori, badanie może być zalecane do sprawdzenia dla bakterii.

2 Badanie przeciwciał krwi: Poddaj się badaniu krwi, umożliwiając lekarzowi do nakłucia palca i zebrać kroplę krwi. Nie trzeba się przygotować do tego testu, jeśli jest to typ lekarz zaleca.

3 Stołek testu antygen: Nie bierz żadnych leków inhibitorów pompy protonowej, na dwa tygodnie przed badaniem i bez leków zawierających bizmut (często używane do rozstroju żołądka lub zgagi) ​​na jeden miesiąc przed. Użyj pojemnika na zużyty stolca lekarz daje Ci uzyskać próbkę po użyciu toalety. Dać próbkę do lekarza na badania.

4 mocznikowy test oddechowy: nie jeść i nie pić przed badaniem. Przerywać antybiotyki i leki zawierające bizmut miesiąc przed testem. Przerywać stosowania inhibitorów pompy protonowej na dwa tygodnie przed testem i H2-blokery na 24 godziny przed badaniem. Picia rozwiązanie Ci przez lekarza zawierające radioaktywne cząsteczki węgla, który reaguje z bakteriami H. pylori. Dmuchać do torby i dać go do lekarza w celu sprawdzenia.

5 biopsja żołądka: Nie należy nic jeść ani pić przed badaniem. Przerywać antybiotyki i leki zawierające bizmut miesiąc przed testem. Przerywać stosowania inhibitorów pompy protonowej na dwa tygodnie przed testem i H2-blokery na 24 godziny przed badaniem. Będziesz umieścić w znieczuleniu i lekarz użyje endoskopii iść do gardła, aby zebrać próbkę tkanki z żołądka do badania.