adcov.com

Jak wykryć Gruźlicą

Gruźlica jest chorobą płuc, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli nie traktuje. Zaburzenie zakaźne zjawisko jest spowodowane przez bakterie, które mogą być leczone antybiotykami. Dowiedz się, jak wykryć gruźlicę tak szybka leczenie rozpoczyna.

Instrukcje

1 Zegarek dla objawów, które mogą początkowo prezentują jak przeziębienie lub grypa. Gruźlica może trwać miesiące lub lata, aby się rozwijać. Gruźlica (znany także jako "TB") może był nieaktywny w płucach przez długi czas. Jednym z jej najbardziej typowych objawów jest dokuczliwy kaszel, że po prostu nie odejdzie. Ten kaszel może występować przez kilka tygodni lub miesięcy. Niektóre osoby również wystąpić poczucie chronicznego zmęczenia, a czasem, utratę apetytu. Niektórzy ludzie mogą wykazywać stany podgorączkowe, podczas gdy inne mogą wystąpić nocne poty. Dwa z bardziej nasilonymi objawami gruźlicy są bóle w klatce piersiowej i śluz, który jest zabarwiony krwią.

2 Szukajcie diagnozę dokuczliwy kaszel, który nie ustępuje w ciągu 2 tygodni. Jednym z najbardziej powszechnych metod wykrywania TB przez wyniku wtryskiwanie niewielką ilość tuberkulina tuż pod powierzchnię skóry na wewnętrznej stronie przedramienia. Jest to tak zwany test Mantoux. Wyniki odczytuje się w ciągu 48 do 72 godzin. Jeśli jest stan zapalny w miejscu wstrzyknięcia, spuchnięte lub obrzęk, wyniki badań są pozytywne.

3 Uzyskanie rentgenowskie klatki piersiowej, także wspólną metodę diagnozowania lub wykrywania gruźlicy.

4 Kaszel trochę plwociny. Badanie plwociny może być również poproszony o celu ustalenia, czy bakterie rośnie. Wyniki te nie mogą być znane w ciągu 3 do 4 tygodni, a jeszcze kilka tygodni może być konieczne dla lekarzy w celu określenia, które antybiotyk użyć przeciwko bakteriom, w zależności od jego typu.

5 Pierwsze nuked. Amplifikacji kwasu jądrowa to kolejny test, który może określić geny odporne na leki, które są często obecne w niektórych szczepów gruźlicy. Kolejny test często używane w biedniejszych krajach nazywa modów (mikroskopowa obserwacja wrażliwości na leki) testowych, które mogą być w stanie wykryć gruźlicę w zaledwie tydzień w próbkach plwociny.

Wskazówki:

  • Zaplanuj wizytę u operatora opiekę zdrowotną rodziny, jeśli masz kaszel przez ponad 3 tygodnie.
  • Nieleczona gruźlica może być przyczyną powikłań, takich jak trwałe uszkodzenie płuc.