adcov.com

Jak wykryć boreliozę u dziecka

Jak wykryć boreliozę u dziecka


Choroba z Lyme jest rodzaj infekcji spowodowanych przez grupę bakterii, znanych jako Borrelia burgdorferi. Są one zazwyczaj u zwierząt, takich jak myszy, psa, lub jelenia. Kleszczy bytujących zwierząt zakażonych tymi bakteriami, żywią się ich krwią, biorąc wzdłuż bakterii wewnątrz ich systemu. Kiedy kleszcze przyczepiają się do skóry ludzkiej i gryźć go, to gdy przekazują bakterie, które mogą prowadzić do choroby z Lyme. Kogokolwiek (w tym dzieci), którzy są w bliskim kontakcie ze zwierzętami zakażonych kleszczy, są podatne na tego disease.Some lekarze odnoszą się do choroby z Lyme jako imitator ponieważ naśladuje objawy innych chorób, przez co trudno jest zdiagnozować. Reaguje ona również leczenia i może być łatwo uniknąć. Ale gdy nieleczona prowadzi do poważnych powikłań, w tym chorób serca i uszkodzenia nerwów. Wiedzieć na obecność boreliozy Oto sposoby, w jaki sposób wykryć jej objawów.

Instrukcje

Jak wykryć boreliozę u dziecka

1 Sprawdź skórę swojego dziecka do jakiejś wysypki. Pojawienie się wysypki kołowym na rumień wędrujący nazywany jest zazwyczaj pierwszym objawem infekcji. Ta wysypka ma charakterystyczną cechą charakteryzującą się stałym czerwonym okrągłym plaster, otoczony jasne skóry, który jest następnie zamkniętego większej czerwony pierścień. To w zasadzie wygląda jak mały rzutki z czerwonym byków oczu na środku. Czasami pojawiają się tylko to, jak rozszerzającej czerwonego okrągłego plastra. To może być ciepłe w dotyku i czasami może być bolesne lub swędzące. Ta wysypka wychodzi w ciągu 1 do 2 tygodni od zakażenia, a także mogą pojawić 30 dni po ukąszeniu kleszcza. Chociaż ta służy jako odróżnienia rodzaju wysypki na boreliozę, nie wszystkie zakażonych osób go ma.

2 Należy przestrzegać, jeśli dziecko przeżywa skrajne osłabienie. Zmęczenie jest typowym objawem które może być łagodne lub ostre. Dziecko zazwyczaj czuje się wyczerpany i śpi znacznie więcej niż zwykle.

3 Poproś dziecko o istniejącym bólu. Bóle głowy, bóle stawów i mięśni jest powszechne i zazwyczaj towarzyszy powiększenie węzłów chłonnych. Objawy te mają możliwość leczyć na własną rękę. Ale czasami to się ciężka i może mieć wpływ na różne obszary ciała. Po mięśni i stawów jest nie leczone przez kilka tygodni wzrasta i charakteryzuje rodzaju strzału bólu.

4 Sprawdzić temperaturę dziecka. Stany podgorączkowe i dreszcze mogą wystąpić i jest związany z nocnym potu i bólu gardła. Dziecko może również czuć się niedobrze i nie zainteresowany w jedzeniu.

5 Uwaga, jeśli istnieje znak rozstroju nerwu twarzowego. Jest to zazwyczaj uważa się za poważną objawów choroby z Lyme. Zakłócony nerw twarzowy charakteryzuje istnienie paraliżu twarzy lub dziecko może skarżyć o mrowienie lub drętwienie twarzy.

6 Sprawdzić niektórych bardziej poważnych powikłań, takich jak nietypowe wahania nastroju i mających problemy z funkcji wzrokowych i słuchowych. Dziecko może mieć zwiększona wrażliwość na światło i dźwięki. Jest to typowe w trakcie fazy neurologiczne choroby z Lyme.

7 Spróbuj zaobserwować, czy twoje dziecko kiedykolwiek doświadczyłem częste czarów omdlenia (omdlenie) lub bóle głowy towarzyszy sztywność karku. Są to powikłania, które mogą wskazywać na poważne problemy.

Wskazówki

  • Jeśli którykolwiek z tych objawów są obecne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Wczesne zarządzanie zapobiega stan od wystąpienia poważnych powikłań.
  • Oprócz zamieszkujące zwierzęta jak psy, jelenie, i myszy; kleszcze też mieszkają na wilgotnych i zacienionych miejscach, które są pokryte z wysokich traw i krzewów. Więc uchronić swoje dziecko od grania wzdłuż tych obszarów.