adcov.com

Jak wykryć atak serca

Ponad milion osób w tym roku będzie cierpieć na atak serca, a niestety, prawie 40 procent z nich nie przetrwa. Wiedząc, jak wykryć atak serca i uzyskanie pomocy w ciągu pierwszej godziny znacznie zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Poniższe informacje, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak wykryć atak serca.

Instrukcje

Wykryć Heart Attack

1 Nie misdiagnose bólu w klatce piersiowej. Kruszenie, ciśnienie, ból lub ucisk w klatce piersiowej może wskazywać na atak serca. W przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej, nie piszę go jak niestrawność, stresu lub zmęczenia. Z drugiej strony, w przypadku wystąpienia innych objawów zawału serca bez bólu w klatce piersiowej, natychmiast szukać pomocy. Niektóre ofiary ataku serca, zwłaszcza kobiet i osób z cukrzycą, może nie odczuwa żadnego bólu w klatce piersiowej w ogóle. W rzeczywistości, niektóre ofiary nie wystąpią objawy ataku serca. Przypadki te nazywane są "nieme" ataki serca.

2 Uwaga: wszelkie zmiany w oddychaniu. Duszność i trudności w oddychaniu mogą być objawy, które mogą poinformować, że zawał serca występuje lub ma się pojawić.

3 Zwróć uwagę na ból w górnej połowie ciała. Podczas ataku serca, niektórzy ludzie doświadczają ból, który wystaje z klatki piersiowej do szczęki lub skrzyni do lewego ramienia i barku. Ból i drętwienie w górnej części pleców, ramion, rąk i twarzy może oznaczać atak serca.

4 Patrz uważnie na innych znaków ostrzegawczych, które są czasami pominiętych podczas zawału serca, ale mogą być jedynymi objawami. Jeśli czujesz, ściskanie w gardle, nudności, wymioty, przyspieszony puls, lub nieregularne bicie serca w monoterapii lub w połączeniu z dowolnym z powyższych objawów, należy natychmiast wezwać pomoc lekarską.

5 uzyskać pomoc natychmiast, jeśli nawet podejrzewać, że mógł być atak serca. 50% ofiar ataku serca, które nie przetrwały nie zgłosić się do lekarza w ciągu pierwszej godziny po ich ataków serca. Szukam pomocy w tym pierwszą godzinę może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Nawet jeśli nie jesteś pewien, masz zawał serca, należy szukać pomocy.

Wskazówki

  • Aby uzyskać więcej informacji na temat zdrowia serca, zobaczyć zasób poniżej.
  • Nigdy nie ryzykuj, jeśli chodzi o zdrowie. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych objawów, nawet jeśli nie jesteś w bólu.
  • Jeśli jesteś poważnie nadwagę, cierpią na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli używasz narkotyków lub alkoholu w nadmiarze, twoje ryzyko zawału serca jest znacznie zwiększona. Co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko teraz, zanim trwałe uszkodzenie może być wykonane do swojego serca. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów można zmniejszyć ryzyko zawału serca.
  • Ciche ataki serca często występują bez objawów. Jeśli którykolwiek z tych czynników ryzyka zawału serca, regularnie zobaczyć się z lekarzem, aby uzyskać pełną fizyczną.