adcov.com

Jak wykryć Alzheimera Early

Mimo postępów, które zostały dokonane w badaniach choroby Alzheimera, jest jeszcze tylko jeden ostateczny sposób zdiagnozować ukochaną osobą z tego umysłu, paraliżując choroby - i to z autopsji. To może wydawać się ponura, bo wcześniej członek rodziny lub przyjaciel jest diagnozowana, bardziej skuteczne jego kuracja będzie. Istnieje jednak szereg nowych sposobów przeznaczonych do wykrywania choroby Alzheimera. Choć nie w 100 procentach dokładne, mają duże doświadczenie z dokładnie przewidział AD.

Instrukcje

Jak wykryć Alzheimera Early

1 Notatka zmiany w swojej ukochanej. Stowarzyszenie Alzheimera zidentyfikował 10 znaków ostrzegawczych, które można znaleźć na alz.org, w tym wahania nastroju, wycofania się z rzeczy, twój ukochany raz kochał i wysypka podejmowania decyzji. Zwykle różnica między AD a co "normalne" zmiana zachowania w czasie trwania i stopnia objawów - czy ukochaną osobą na problemy poznawcze są zakłócania jego życie i stopniowo coraz gorzej, to jest czas, aby zobaczyć się z lekarzem.

2 wykluczyć inne przyczyny. Jeśli wziąć ukochaną osobą do lekarza, pierwszą rzeczą, oni starają się zrobić, to wykluczyć inne przyczyny tego niepokojące zachowania - i istnieje gama objawów, które wydają się podobne do Alzheimera, w tym problemów emocjonalnych, takich jak depresja. Sposób zrobią to poprzez przeglądanie historii swojej rodziny, badanie krwi i moczu i egzamin kliniczny, oraz ocenę, która będzie umieścić swoje ukochanej poznania do testu poprzez ćwiczenia takie jak prosi przypomnieć sławnych ludzi lub nazewnictwo wspólne obiekty ,

3 Spróbuj przypomnieć słowa. Narodowy Instytut Aging wprowadził ten testowe lat temu, i to nadal uważane dokładny predyktorem dziś. Testy te zwykle składają się z 10 słów. Twój ukochany będzie powiedział zapamiętać jedno słowo na raz, a następnie celowo rozproszony z innego zadania. Oni wtedy poproszony później przypomnieć, że słowo. Według Harvard Mental Health Letter, ponad 80 procent tych pacjentów z opóźnionym przypomnieć powyżej pewnego poziomu rozwiniętych AD w ciągu dekady.

4 Zapytaj o rdzeniu oceny płynu. Wielkie kroki zostały poczynione w wykrywaniu, co nazywa biomarkery, takie jak obecność białek przyczyniających się do powstania choroby Alzheimera, we krwi i w płynie mózgowo-rdzeniowym. W rzeczywistości, w jednym badaniu stwierdzono, że pomiar stężenia tych nieprawidłowych białek w płynie mózgowo-rdzeniowym u prawie 90 procent dokładne identyfikowanie tych pacjentów, którzy byli ostatecznie ze zdiagnozowaną AD. Możesz myśleć, że te białka będzie obecny na wysokim poziomie, ale w przypadku AD czerwona flaga to białka obecne w małych ilościach w płynie mózgowo-rdzeniowym, bo to rzeczywiście wierzyli białka te gromadzą się w nieprawidłowych struktur zwanych tablice w mózgu.

5 Pobierz skan mózgu. Innym obiecującym obszar wczesnego wykrywania jest stosowanie MRI wskazać na nieprawidłowości w mózgu związanych z AD. W jednym czasie MRIs właśnie zostały użyte do wykrycia nieprawidłowości, takich jak nowotwory, ale dla AD, MRI może być używany do skanowania mózgu i określenia, czy tkanka jest zamawiających. Uważa się, że hipokamp, ​​obszar mózgu związany z pamięci długotrwałej, jest jednym z pierwszych obszarów, aby mieć wpływ ery - i to przekonanie, że faktyczny obszar kurczy się w mózgach AD. Badania wykazały, że mózg Alzheimera są trzecim mniejszy niż zdrowe.