adcov.com

Jak wykonać operacji bez transfuzji krwi

Jak wykonać operacji bez transfuzji krwi


Jest to możliwe i praktyczne do wykonywania niektórych z najtrudniejszych operacji bez transfuzji krwi. Technika i technologia wyprzedza w wykonywaniu zabiegów i bezkrwawych ośrodkach chirurgii kwitły w Stanach Zjednoczonych.

Rozprzestrzenianie się AIDS w wyniku transfuzji krwi i ryzyko zarażenia potencjalnie śmiertelną zapalenie wątroby dokonały bezkrwawej chirurgii popularnym wyborem.

Zastosowanie ekspanderów bez krwi głośności, naparów terapii żelaza, przyżeganie, obniżenie ciśnienia krwi u pacjentów i korzystanie z urządzeń automatycznej transfuzji, które recyrkulacji własną krew, która była normalnie utracone podczas operacji dokonały bezkrwawa operacja bezpieczne i praktyczne.

Instrukcje

Skuteczne techniki chirurgiczne Bez transfuzji krwi

1 Infuse pacjentowi bez krwi głośności ekspandery zamiast transfuzji krwi podczas operacji. Najprostszym expander objętość niż krwi roztworem soli (sól) roztworu, co jest rozwiązaniem krystalicznych. Jest tani i jest kompatybilny z naszej krwi. Mleczan Ringera ma innej opcji, również krystalicznych rozwiązaniem.

Niektóre inne zwiększające objętość krwi są non-dekstran, Haemaccel i Hetastarch (HES).

Są zalety stosowania tych rozwiązań. Są one nietoksyczne, tanie i łatwe do uzyskania. Można je przechowywać w temperaturze pokojowej i są wolne od ryzyka w miarę przenoszenia choroby, która odbywa się tak łatwo z transfuzji krwi.

2 Cyrkulować utraconej krwi podczas operacji z śródoperacyjnego odzyskiwania krwi (IBS), urządzenie automatycznie transfuzji. W ten sam sposób, że dentysta umieszcza się rurę ssącą w ustach, aby wyciągnąć swoje nadmiar śliny, urządzenie odzyskiwania krwi lub wygaszacz komórek, wysysa krew utraconej podczas operacji. W przypadku IBS, krew krąży z powrotem do ciała, tak że bardzo mało utraty krwi podczas operacji.

3 Wykonaj operację za pomocą urządzenia elektrokoagulacji. To narzędzie chirurgiczne, które ogrzewa się prąd elektryczny, który cauterizes lub oparzeń tkanki naczynia, tym samym uszczelniając obszar i zminimalizowanie utraty krwi. Jest to bezpieczne i sprzęt jest stosunkowo tanie.

4 Daj pacjentom preparaty żelaza (wstrzyknięte do mięśni i żył), ciała w tworzeniu czerwonych ciałek krwi w tempie trzy do czterech razy szybciej niż zwykle, których pomoc. Żelaza transport tlenu do tkanek przez hemoglobiny w krwinkach czerwonych.

5 Obniż temperaturę ciała poprzez administrowanie konkretnych leków podczas operacji. To przyczynia się do zminimalizowania strat krwi. Technikę tę można stosować jedynie w pewnych sytuacjach.

6 Podawać znieczulenia hipotensyjne, który obniża ciśnienie krwi. Uniwersytet w Pizie stwierdza: "Znieczulenie hipotensyjnej jest technika stosowana śródoperacyjnie, że pomaga zminimalizować utratę krwi chirurgicznej, ograniczając w ten sposób potrzebę transfuzji krwi. Jego ostrożność aplikacji można zrobić bezpiecznie u większości pacjentów, w tym dzieci, i dla wielu chirurgiczne procedury ". Najbardziej powszechne środki do tej techniki jest to, nitroprusydku sodu (SNP), nitrogliceryny (NTG) i trimethaphan.

Wskazówki:

  • Stany Zjednoczone mają ponad sto bezkrwawe ośrodkach chirurgii, bardziej dodawane są raz w roku. Techniki i sprzęt niezbędny do wykonywania operacji bez krwi są dostępne w większości państw. Bezkrwawa operacja jest wykonywana w wielu krajach poza Stanami Zjednoczonymi.
  • Nie należy próbować budować swoją własną krew z suplementów. Skonsultować się najpierw z lekarzem i współpracować z nim.