adcov.com

Jak wyjaśnić, Drugs & Alcohol dzieciom

Drug Abuse Resistance Education (DARE) podaje, że połowa wszystkich ofiar śmiertelnych młodzieżowych (zabójstwa, samobójstwa, utonięcia lub pożary) są związane z używaniem alkoholu. Wiele dzieci zaczynają picia już 11 lat, a wiele rozpoczęciem eksperymentów z marihuaną samym wieku 12. Alkohol i marihuany są często uważane za "leki bramki", co oznacza, że ​​często może prowadzić do użycia twardych leków, takich jak kokaina, heroina i amfetaminy. Edukacji dzieci o szkodliwości alkoholu i narkotyków może pomóc zmniejszyć ryzyko eksperymentowania i stosowania.

Instrukcje

1 Podejście dziecka w sposób otwarty. Jeszcze o autorytatywną postawę przyjazną pozwala jej czuć się połączony z tobą poszanowaniem tego, co masz do powiedzenia. Posłuchaj jej lęki i obawy i powstrzymać się od przerywania lub nauczania. Jeśli czuje słyszał, ona zacznie ci ufać i zobaczyć się jako lider.

2 ekspresowe, że nie toleruje alkoholu lub nielegalnych narkotyków. Wyjaśnić niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem tych substancji. Na przykład, dożylne używanie narkotyków mogą powodować AIDS i zapalenie wątroby typu B i C, w szczególności, gdy igły są wspólne. Alkohol i narkotyki skutkować zaburzeniami koordynacji i wyroku. Szkody emocjonalne związane z nadużywaniem substancji może powodować paranoja, izolacji i łamanie prawa, co często prowadzi do pozbawienia wolności.

3 Omów alternatywy dla narkotyków, które są bezpieczne, przyjemne i zdrowe. Działań, takich jak sport, będzie filmów, turystyka, grając w gry planszowe lub gry wideo, czytanie, gra na instrumencie i angażujących się w sztuce twórczych może być zabawne i edukacyjne i pomóc rozwijać umysł.

4 Ustanowienie komunikacji, który występuje na bieżąco. Jest to niezwykle ważne, bo chociaż dziecko nie może być używanie narkotyków podczas pierwszej dyskusji, presja rówieśników może się zmienić i zwiększyć w czasie.

5 Włączenie role-playing w dyskusjach, które później mogą być zapamiętane przez dziecko, gdy ma do czynienia z presją rówieśników. Działać z różnych scenariuszy z nią, każdy z udziałem innej osoby zachęcając ją używać alkoholu lub narkotyków. Wytłumacz jej, że zawsze pamiętać niebezpieczeństwa alkoholu i narkotyków pomoże jej powiedzieć "nie".

6 Pamiętaj, aby "praktykować to, co głoszą." Jeśli spożywa się niewłaściwie i narkotyki, takie zachowanie będzie rozebrać zaufanie dziecka w sobie i poczuł się uzasadnione w jego użyciu. Jego motto może być: "Jeśli ona to robi, to dlaczego ja nie mogę?"

Wskazówki

  • Wiem przyjaciół dziecka i obserwować ich stylu życia.
  • Oglądaj nastroje dziecka i być czujnym na objawy alkoholu lub narkotyków.