adcov.com

Jak wyjaśnić chemioterapii do dziecka

Jeśli ty lub ukochanej osoby zdiagnozowano raka, jedna z najtrudniejszych części może być wyjaśnienie do dzieci wokół ciebie. Po blisko jeden jest w trakcie chemioterapii, może to być bardzo trudne dla dzieci. Wyjaśniając chemioterapii dzieciom odpowiednio mogą mieć znaczenie w pomagając im, aby zaakceptować zmiany.

Instrukcje

1 Daj dziecku zaawansowane wypowiedzenia. Porozmawiaj z dzieckiem przed chemioterapia zaczyna o tym, co to będzie jak, w jaki sposób można zmienić i dlaczego jest to ważne. To daje mu lub jej czas, aby przetrawić informacje i przyzwyczaić się do tej koncepcji.

2 Weź wiek dziecka pod uwagę. Na przykład, można wyjaśnić chemioterapii do przedszkolaka jako "lek, który pomoże mi czuć wszystko lepiej." Należy wyjaśnić, bardziej do starszego dziecka, w tym, co rak jest i fakt, że chemioterapia pomaga organizmowi zwalczyć raka. Nastolatek prawdopodobnie zna podstawowe fakty na temat raka i chemioterapii, ale powinien on być zachęcani aby dowiedzieć się więcej o tym, czy on zdaje zainteresowany.

3 Ustaw ostrość na jaki zabieg będzie ich dotyczyć. Cóż, zanim to się stanie powiedzieć im, że może być zbyt zmęczony, aby prowadzić ich miejsca na chwilę lub, że twoje włosy mogą wypaść. Także wyjaśnić znaczenie ich myją ręce częściej niż zwykle, a przy innych środków ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, ponieważ organizm jest bardziej prawdopodobne, aby zachorować, gdy jesteś w trakcie chemioterapii.

4 Daj dzieciom ramy czasowe, które mogą zrozumieć. Dla młodszego dziecka, może zrezygnować z głowy przed każdą rundą chemioterapii. Dla starszego dziecka, może chcesz dać harmonogram całego harmonogramu chemioterapii. Daj im terminy, które mogą odnosić się do, jak "Będę zakończeniu tej rundy chemioterapii przez rozpoczęciem wakacji letnich czas" lub "I może nie czuć się tak dobrze, aż do około tydzień po Halloween."

5 Postępuj się na oryginalnej rozmowy. Zachęcaj dziecko do zadawania pytań on lub ona może mieć, i zapytać, czy ich uczucia i myśli zmieniły się od pierwotnie mówił.