adcov.com

Jak wyczyścić Cat Alergie

Cat - alergie i alergie do innych zwierząt - występuje, gdy układ odpornościowy organizmu błędnie identyfikuje białka w ślinie, sierści zwierzęcej i moczu jako szkodliwych najeźdźców. Objawy alergii kot może się wahać od kichanie, swędzenie oczu i katar do bardziej problematycznych objawów, takich świszczący oddech i duszność. Ponieważ malutkie alergeny kota są lekkie i w powietrzu, mogą przykleić się do każdej powierzchni w domu, dzięki czemu kontrola środowiska bardzo ważne.

Instrukcje

Kot Alergia Pomoc

1 Upewnij się, że rzeczywiście są objawy alergiczne spowodowane przez koty. Humane Society w Stanach Zjednoczonych stwierdza, że ​​wiele osób z alergią domowych są uczuleni na więcej niż jeden rodzaj alergenu. Przed winić objawy na kociego rezydenta, upewnij się, że są specjalnie testowane dla kotów alergie. Testy alergiczne mogą być prowadzone za pomocą badania krwi lub bardziej celowo poprzez nakłucia skóry testu.

2 Unikaj kotów jak najwięcej jak można. Zgodnie z Mayo Clinic, jest to leczenie pierwszego rzutu dla tych, którzy cierpią na reakcje alergiczne na zwierzęta domowe. Jednakże, jeśli masz kota, zwierzę lub kontemplacji staje się opiekunem kota, korzyści z dzielenia się swoim życiem z towarzyszem kotów mogą przeważyć wady alergii. (HSUS radzi potencjalni opiekunowie kotów starannie zbadać, czy mogą żyć - i kontroli. - Ich alergie powinny przynieść nowego kota do domu)

3 brać leki zalecane przez lekarza w celu kontroli kotów alergie. Mogą to być ponad-the-counter i recepty leki - leki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy, leki obkurczające błonę śluzową nosa i leki na astmę, które są sformułowane w długotrwałej kontroli alergii lub szybkiej ulgi.

4 zastrzyki rozważyć immunoterapię (alergia) jako opcja do leków. Zastrzyków są zwykle otrzymywały raz lub dwa razy w tygodniu, wystawienie pacjenta na małe ilości alergenów, które stopniowo zwiększa się w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Strzały konserwacji mogą być wymagane raz lub dwa razy w miesiącu przez trzy do pięciu lat, zauważa Mayo Clinic.

Alergeny w domu

5 Wymienić i / lub usunąć dywany i meble tapicerowane. Mayo Clinic zauważa, że ​​sierść zwierząt domowych jest bardzo trudne do usunięcia z tych miękkich powierzchniach. Jeśli kot nie mieszka w domu, należy rozważyć zastąpienie wykładzina, reupholstering zakup nowych mebli i draperia. Jeśli planujesz trzymać zwierzaka, gołe ściany i podłogi są najlepsze. Usuń dywany i zastąpić go z płytek lub linoleum; zdjąć zasłony tkaniny i wybrać żaluzji poziomych; wybrać nie nad mebli meble tapicerowane tkaniną pokryte.

6 Zainwestuj w odkurzacz o wysokiej wydajności filtra powietrza cząstek stałych, należy wybrać, aby utrzymać dywany i meble tapicerowane. Pamiętaj, aby nosić maskę, gdy próżni, jak odkurzanie wzbudza sierści i innych alergenów.

7 Kontrola sierść kota w sypialni. Jeśli kot nie mieszka w domu, Mayo Clinic doradza zakup nowego łóżka pościel, poduszki i materace. Ale jeśli zdecydujesz się utrzymać zwierzę, należy rozważyć użycie nieprzepuszczalnych barier na poduszki i materace (poduszki materac i poszewki na poduszki).

8 Ograniczenie alergenów kota w powietrzu. Stosowanie filtrów powietrza HEPA can pułapka małych cząstek w powietrzu. Alternatywnie, HEPA lub elektrostatyczne filtry powietrza można również usunąć sierść kota.

Opieka nad kotem

9 Tworzenie stref w domu, gdzie kot nie wolno poruszać. HSUS radzi zakazujące zwierzaka z wejściem w sypialni.

10 Kąpać cotygodniowych domowych. Według HSUS, może to zmniejszyć obecność powoduje alergie sierść aż o 84 procent. Należy używać szamponów dla kotów lub formułowanych kociąt - najlepiej zalecanych przez lekarza weterynarii lub pielęgnacji zwierząt zawodowej. Koty mogą przyzwyczaić się do regularnych bathings; jednak można również zabrać zwierzę do profesjonalnego groomer.

11 regularnie szczotkować, aby usunąć sierść kota. To zadanie, a także kąpielisko i inne bieżące utrzymanie (takie jak zmiana kuwety) powinny zostać przekazane do kogoś bez kotów alergie.

Wskazówki:

  • American College of Asthma, Allergy & Immunology zauważa, że ​​około 10 procent ludzi może mieć alergię na zwierzęta.
  • ACAAI stwierdza, że ​​trwa około 20 tygodni na alergeny zwierząt w domach, aby osiągnąć ten sam poziom w domach bez zwierząt - nawet po usunięciu zwierząt domowych.