adcov.com

Jak wybrać zabawki dla dzieci z autyzmem

Jak wybrać zabawki dla dzieci z autyzmem


Dzieci z autyzmem nie zawsze mają takie same interesy grać jak inne dzieci. Wybór zabawek dla dzieci z autyzmem może więc stanowić wyzwanie dla wielu rodziców. Aby wybrać zabawki dla dzieci z autyzmem, w ślady i interesów dziecka. Ignorowanie zaleceń wiekowych na zabawki, chyba że istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa, i nie martw się o to, co inne dzieci w tym samym wieku jak: każdego dziecka autystycznego, czy nie, jest wyjątkowy.

Instrukcje

1 Przestrzegaj dziecko podczas zabawy. Wiele dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu mają tendencję do gry z części zabawek, a nie zabawki, jako całości. Mimo to stanowią one wskazówki co do tego, co się do nich w miarę koloru, faktury i ruchu.

2 Oglądaj własny stymulujące zachowania dziecka. Zachowania te są zwykle objawy sensorycznej potrzeby. Wybierz zabawki, które mogą być wykorzystane do zaspokojenia tych potrzeb. Na przykład dziecko, które trzepocze ręce może jak zestaw grzechotki.

3 Dwukrotnie sprawdzić plan leczenia dziecka. Są szanse, że umiejętności motorycznych i silnika brutto są wymienione wśród listy celów i zadań. Spójrz na zabawki, które mogą być wykorzystane, aby pomóc dziecku osiągania tych celów.

4 Poszukaj zabawek wykonanych specjalnie do stymulacji sensorycznej, rozwoju i umiejętności społecznych. Niektóre z tych zabawek może być specjalnie dla dzieci z autyzmem, lub mogą one być również codzienne zabawki, że wiele dzieci cieszyć.

5 Wybierz zabawki dla dzieci autystycznych, które integrują zmysły. Idealny wybór to huśtawki, sit-and-spiny, trampoliny i doły kulkowych. Zabawki te są idealne dla umiejętności brutto silnikowych, koordynację ręka-oko, działania przedsionkowego i stymulacji wzrokowej.

6 Pamiętaj podstawy. Proste zabawki, takie jak bloki, bale i klasycznych gier planszowych służyć wielu celom, w tym interakcji. Te proste zabawki mogą być wykorzystywane do działalności imitacji i włączenie podejmowania, pomagając dziecku rozwijać umiejętności społeczne.

7 Pobierz bałagan. Niektóre wielkie zabawki dla dzieci autystycznych okazją dla dzieci do tolerować niezwykłych faktur. Należą do nich piasku i wody tabele, formowania gliny i farby palcami. Niektóre wspólne artykuły gospodarstwa domowego, takich jak niegotowane makaronu, ryżu i soczewicy może być stosowany w zmysłowej kosza.

8 Instrumenty muzyczne są doskonałe zabawki dla dzieci z autyzmem. Integrują zmysłów i mogą być wykorzystane do opracowania języka. Instrumenty dęte pomóc w rozwoju umiejętności motorycznych ustne. Perkusja, instrumenty klawiszowe i ksylofony są idealne do łączenia drobnych silnik, stymulacji słuchowej i wizualnej

Wskazówki:

  • Zachęcanie do interakcji w czasie gry.
  • Naśladowania i zachęcać naśladownictwo.
  • Zostaw czas na niezależną grę.
  • Unikaj kupowania zabawek, które mają bardzo małe elementy, które mogą stwarzać ryzyko zadławienia.
  • Unikanie utworu do lekcji.