adcov.com

Jak wybrać Soczewki progresywne po operacji zaćmy

Operacja zaćmy jest zwykle wykonywane w celu zastąpienia mętny krystaliczny obiektywu. Podczas operacji, okulista wstawia IOL, soczewki interocular, która koncentruje światło do tyłu siatkówki. Nawet jeśli Twój wzrok ulegnie poprawie po operacji, może trzeba jeszcze nosić okulary. Pielęgnacja powinna być stosowana w wyborze progresywne, lub bez linii dwuogniskowych, jeśli potrzebujesz korekty do czytania po operacji zaćmy.

Instrukcje

1 Uzyskaj kopię pisemnej recepty od okulisty po operacji.

2 Wybierz ramkę, która pozwala oczy się koncentrować w pierwszej połowie do trzeciej ramy. Również upewnić się, że oczy są w środku soczewki poziomo, nie bliżej mostu lub świątyń (bocznych ucho) okularów.

3 Wybierz ramkę, która daje tyle z czytelni w swoich obiektywach. Większość producentów soczewek progresywnych wskazują na wzrost do 20 mm, ale niektóre z nich są dostępne od 15 mm. Twój optyk może pomóc zweryfikować obiektyw ma wystarczającą głębokość, aby utrzymać swoje soczewki progresywne.

4 Upewnij się, że obiektywy będą miały powierzchnię pośrednią (zwany także kanał), który jest na tyle szeroki, dla swoich wizualnych potrzeb. Optyk montażu będziesz miał te informacje i na podstawie marki soczewek progresywnych. Niektóre obiektywy mają szersze obszary czytania i łatwiej dostosować się do użytku.

5 Nie należy nosić swoje stare okulary po rozpoczęciu korzystania z soczewek progresywnych po operacji zaćmy. Tam iz powrotem między starym a nowym recepty jeden będzie dostosowanie się do nowych soczewek trudniejsze.