adcov.com

Jak wybrać olej do masażu

Wiele form masażu wymaga użycia balsamu do masażu lub oleju, aby zapewnić poślizg. Bez płynu lub oleju, wouldnâ ty € ™ t być w stanie zrobić petrissage kojące effleurage lub uderzeń. Te pociągnięcia są podstawą masażu szwedzkiego. Olejki do masażu są preferowane przez wielu terapeutów masażu, ponieważ mają mniej składników niż płyny. Oznacza to theyâ € ™ re czystsza i youâ € ™ re mniej prawdopodobne, aby reakcje alergiczne u osób youâ € ™ re pracuje.

Instrukcje

1. Zastanów się potrzeb w zakresie masażu. Wiele olejów plama. Jeśli martwisz się o barwieniu, można uzyskać nieplamiący oleju. Oleje te zostały zmodyfikowane i nie są w stanie naturalnym.

2 Rozważmy konsystencji oleju. Istnieje wiele naturalnych olejów na rynku, który może być używany do masażu. Oni wszyscy mają różne właściwości. Niektóre z nich są bardziej odpowiednie niż inne. Na przykład, olej sezamowy, który jest często stosowany w ajurwedycznego masażu jest zwykle grube i ciężkie. Oleje, takie jak olej migdałowy i olej z pestek winogron są lekkie i bezwonny. Olej jojoba jest lekki, ale niektórzy uważają, że jest zbyt jasny. Dobrze jest stosować na trądzik. Olej słonecznikowy jest lekki i bezwonny, ale psuje się szybko. Olej z pestek moreli, z drugiej strony, ma bardzo dużą trwałość przy przechowywaniu, i dobrze jest stosować, jeśli youâ € ™ ponownie planowania utrzymywanie oleju przez dłuższy czas. Olej z awokado to doskonały balsam jeśli osoba youâ € ™ pracujesz na ma bardzo suchą skórę, ale to jest dość ciężki. Oliwa z oliwek to kolejny gruby, ciężki olej. Zapach jest bardzo silny. Wszystkie z tych olejów, olej z jojoby, z wyjątkiem, można znaleźć w rozdziale gotowania większości sklepach ze zdrową żywnością. Olej jojoba można zwykle znaleźć w dziale kosmetycznym. Są czyste oleje, które nie są naruszone.

3. Zdecyduj, czy chcesz, aby wymieszać olejki do swojego oleju masażu. Jeśli chcesz, aby olej mieć zapach, można dodać kilka kropli olejku, takie jak olejek lawendowy. Można również mieszać kilka olejków eterycznych razem. Na przykład, różowy grejpfrut, mięta, bazylia zrobić ładne pachnące kombinację. Oliwa oilâ € ™ s zapach wydaje się być zbyt silny, aby wymieszać z olejkami eterycznymi. Możesz kupić olejki do masażu, które zostały już pachnące od dostawcy masażu.

4 Przechowuj oleje prawidłowo, aby zapobiec ich zepsuciu. Oleje należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Wskazówki:

  • Dowiedzieć się o ewentualnych alergiach osoba jesteś masowanie może mieć. Na przykład, jeśli jesteś uczulony na orzechy, nie należy używać słodki olej migdałowy je masować.