adcov.com

Jak Wprowadzenie pokarmów stałych do diety Twojego Dzieciątka

Jak Wprowadzenie pokarmów stałych do diety Twojego Dzieciątka


Gdy Twoje dziecko jest o cztery do sześciu miesięcy życia, i za zgodą swojego pediatry, można rozpocząć wprowadzanie stałych pokarmów do diety dziecka. Jeśli ty lub członkowie twojej rodziny mają historię alergii jednak poczekać, aż dziecko jest co najmniej sześć miesięcy, aby uniknąć reakcji alergicznych, takich jak wysypka lub biegunka.

Instrukcje

Jak Wprowadzenie pokarmów stałych do swojej Dzieciątka Sejmu

1 Rozpocznij wprowadzanie pokarmów stałych do diety twojego niemowlęcia, oferując dziecku kilka łyżek płatków niemowląt podczas posiłku. Ryż jest łagodny zboże zbóż, że jest to dobry Początkujący żywność e jak to łatwo przełknąć i strawić.

2 Dodaj owoce, w sposób stopniowy, takich jak banany, napięte puree owoców, gotowane brzoskwinie puree i jabłkowym. Wprowadzenie nowych pokarmów po jednym na raz, co kilka dni, tak aby można było monitorować reakcje alergiczne.

3 Dodaj napięte warzywa po Twoje dziecko zostało przy stałych pokarmów, takich jak owoce i zboża, przez około miesiąc. Gotowane ziemniaki, kabaczek, marchew i groszek w małych ilościach, tłuczone lub puree, to dobry wybór.

4 karmienia niemowląt napięte mięsa po przyzwyczaić się do jedzenia warzyw napięte przez kilka tygodni. Skonsultuj się z pediatrą, w jaki sposób zrównoważyć dietę dziecka, jeśli chcesz, żeby przestrzegać diety wegetariańskiej.

5 Dodaj domowe potrawy dopiero po wprowadzeniu dziecka w większości żywności dla dzieci. Nie rób więcej niż wystarczająco na posiłek lub dwa, jeśli nie planujemy zamrozić porcje indywidualnie.

Wskazówki

 • Unikać słodzenia zbożowych lub zmieszanie go z owoców.
 • Łyżka tylko niewielkie ilości żywności dla niemowląt do naczynia Twojego niemowlęcia a resztę w lodówce.
 • Dodać wodę lub bulion do domowych potraw, które zostały tłuczone lub puree.
 • Parowy lub piec owoce i warzywa, a nie wrzącą je jako niezbędne składniki odżywcze wrzenia wyczerpuje.
 • Dla optymalnego żywienia, dziecko będzie musiało mleka lub wzoru, aż on jest o rok.
 • Nie karmić żywności dla dzieci z elementów, które można zerwać i spowodować zadławienie.
 • Nie karmić domowe potrawy, takie jak buraki, Collard zieleni, szpinak i rzepa, jak te warzywa zawierają duże ilości azotanów, które mogą spowodować anemię.
 • Nie karmić miód dziecko poniżej 1 roku życia, ponieważ istnieje ryzyko zatrucia jadem kiełbasianym lub zatrucia pokarmowe.
 • Nie karmić żółtka do dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy lub białek do każdego dziecka poniżej jednego roku, ponieważ mogą one powodować reakcje alergiczne.
 • Nigdy nie mieszać płatki w butelce, jak chcesz, aby Twoje dziecko przyzwyczajone do przyjmowania pokarmów stałych.
 • Lodówce niewykorzystane słoiki z żywności dla niemowląt nie więcej niż dwa dni.