adcov.com

Jak Wprowadzenie Integracja sensoryczna Zajęcia w Domu

Jak Wprowadzenie Integracja sensoryczna Zajęcia w Domu


Zmysłów działania integracyjne są niezbędnym elementem rozwoju dziecka, czy dziecko ma zaburzenia przetwarzania sensorycznego (SPD), czy nie. Dzieci są naturalnie uwagę na rzeczy, które dają im wejść czuciowych, więc oddawać je! Działania te są łatwe do zrobienia i mnóstwo zabawy, a oni wspierać prawidłowy rozwój układu nerwowego u dzieci. Jesteś ograniczony tylko przez swoją kreatywność, aby zacząć!

Instrukcje

1 Podejście sensoryczne zajęcia integracyjne z otwartym umysłem. Przedstawić swoje dziecko z wyborów, i niech ich preferencje kierowania działaniami. Dostaniesz się do lepszej współpracy i uczestnictwa w ten sposób.

2 Daj dzieciom rutynę i niech wiedzą, co przyjdzie następny. Pomoże to dzieciom spokój i poczucie kontroli, ponieważ nie są "zaskoczony" dodatkowym bodźców zmysłowych, i wiedzą, czego się spodziewać.

3 Zanurz się w tekstury. Dzieci są naturalnie uwagę na bałagan zabawy i pracy z ich rąk, co pomaga im rozwijać normalne przetwarzanie dotykowe. Dotykania i zabawy z różnych tekstur jest łatwe i przyjemne. Użyj dowolnej z różnych marek modeliny daje dziecku możliwość manipulowania i eksperymentowania z teksturami. Niech umieścić zabawki, takich jak pałeczki, pałeczek lub gaziki w glinie doświadczyć kontrast kształtów i faktur - Może grać gliny tort?

4 Ruszaj się! Dzieci, które mają problemy z regulacji ich poziom energii cieszyć działania ciężkich prac i ruchu, które pomogą je uspokoić. Wszystko, co robi się je w ruchu i za pomocą swoich mięśni jest wielka aktywność. Działania te obejmują pchanie, ciągnięcie, kołysanie, podskakują, kołysanie, skakanie i kopanie w ziemi lub piasku. Zawsze działalność siedzieć-w dół, zanim zrobisz działalności energetycznej.

5 Zagraj w piasek i fale. Kolejną wielką aktywność wejścia dotykowe jest piasek i woda zabawa. Dzieci mogą bawić się przez długi okres czasu na tworzenie, eksperymentujących z i doświadczających faktur. Bądź kreatywny, być w porządku z trochę bałaganu i wyrwać się z piasku, wody, ryż, kukurydza, krem ​​do golenia i wszelkie inne teksturowane, co można myśleć. Dzieci będą go kochać, a bałagan jest łatwa do czyszczenia.

6 Spróbuj wiatr-up lub zabawki zasilane bateriami. Wiele dzieci kochają wejścia sensoryczne z wibrującym zabawki lub szczoteczki do zębów. Wibrujące fotele lub poduszki działają dobrze, zbyt. Te rzeczy mogą być używane, aby uspokoić lub pobudzić dziecko z problemami sensorycznymi.

7 Pozwól dziecko, aby pomóc w pracach domowych, jeśli nie masz czasu, aby umożliwić bałagan lub przeznaczyć do konkretnej działalności. Gotowanie, pieczenie, pranie, zamiatanie i sprzątanie są wielkie zmysłowe zajęcia integracyjne. Masz swoje prace, a może trochę pomóc, też - co za okazja!

Wskazówki

  • Zmysłów działania integracyjne nie wyglądają jak "terapia"; wyglądają jak normalnego odtwarzania. Dzieci uwielbiają je!
  • Działania te nie muszą być kosztowne. Chociaż istnieje wiele sensoryczne zabawki integracji i działania dostępne w sprzedaży, nie jest konieczne. Materiały w pobliżu swojego domu i swojej twórczości jest wszystko, czego potrzebujesz. Bądź przygotowany, aby mieć mnóstwo zabawy!
  • Znasz swoje bes dzieci; nie zmuszaj ich do działalności. Daj wybory dzieci, i niech ich preferencje Cię.
  • Jeśli Twoje dziecko dostaje zbyt roztargniony, zbyt głupi lub spod kontroli, należy przerwać działalność i zrobić kojące działanie, które znasz będzie je uspokoić.
  • Jeśli Twoje dziecko posiada obawiać lub dyskomfort, należy natychmiast przerwać pracę. To jest układ nerwowy dziecka w reakcji na stymulację i to coś dziecko nie może kontrolować.