adcov.com

Jak widzi oczu

Jak widzi oczu


Główną funkcją oka jest konwersja światło od świata zewnętrznego do elektrycznych impulsów nerwowych, według Departamentu okulistyki i Nauk Wizualnych na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Te impulsy nerwowe, a następnie udać się do regionu mózgu, który jest odpowiedzialny za widzenie.

Funkcja

Światło przechodzi najpierw przez błonę lat oka następnie rogówkę, komorę przednią, źrenicy, soczewki, a potem do ciała szklistego siatkówki. Siatkówka wysyła impulsy do nerwu wzrokowego i mózgu, według Departamentu Okulistyki i Nauk Wizualnych na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

Okrągły kształt rogówki pozwala na promienie światła wyginać, gdy przechodzą one przez komorę przednią. Jeżeli rogówka jest uszkodzona, ilość światła wpadającego do oka może stać się ograniczony w wyniku problemów wzroku.

Uczeń jest otwór w oku, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie ilości światła wpadającego do oka. Jeśli oko jest narażona na silne światło uczeń skurcze, które są mniejsze, aby ograniczyć ilość światła docierającego do oka. W ciemności, uczeń nie odwrotnie i rozszerza się pozwala, jak dużo światła, jak to możliwe, aby otworzyć oko.

Powrót ucznia mieści się obiektyw, który zmienia kąt promieni świetlnych, które wchodzą przez ucznia i skupia je na siatkówce. Zaćma może rozwijać się na obiektywie, jak wiek ludzi, który sprawia, że ​​trudno jest zobaczyć w ciemności. Obiektyw jest również znany odfiltrować promienie ultrafioletowe, zgodnie z University of Illinois w Chicago.

Siatkówki oka gdzie reakcje fotochemiczne odbywać który umożliwia oka zobaczyć. Pręciki i czopki w siatkówce pozwalają rozwijać impulsy elektryczne, które są wysyłane do mózgu. Naukowcy często porównywać siatkówki do obiektywu aparatu fotograficznego, ponieważ bez siatkówki oko nie będzie w stanie zobaczyć.

Rozważania

Problemy z widzeniem wynikają z uszkodzenia rogówki, przedniej komory, źrenicy, soczewki, siatkówki i ciała szklistego, w zależności od oddziału okulistycznego i Nauk Wizualnych na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

Ostrzeżenie

W przypadku filmu łzowego, zewnętrzna warstwa z najbardziej oka, nie całkowicie smarować rogówki oka nie widać wyraźnie, zgodnie z Wydziału Okulistyki i Nauk Wizualnych na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Jeśli ilość łez wyprodukowanych jest poniżej normy to jest znane jako suchego oka, zgodnie z Mayo Clinic. Oczy wtedy staje się podrażniona i mają problemy z widzeniem.

Komplikacje

Powszechne choroby oczu obejmują zaćmy lub zmętnienie soczewki, jaskry, co powoduje uszkodzenie nerwu z powodu zbyt dużego nacisku, zapalenie spojówek lub spojówek i zaburzenia siatkówki według Medline Plus.

Ciekawostka

Większość migać około 15 razy na minutę, w zależności od BBC. Mignięcie trwa średnio od 100 do 150 milisekund.