adcov.com

Jak Wagi Yin i Yang

Jak Wagi Yin i Yang


Jeśli szukasz alternatywę lub uzupełnienie zachodnich metod leczenia medycznego, za tych z Dalekiego Wschodu. Orientalna medycyna nadal rośnie popularność i być potwierdzony z uznaniem i szacunkiem z większej globalnej społeczności medycznej. Jednym z podstawowych pojęć zdrowia i uzdrowienia z medycyny chińskiej jest konieczność utrzymania równowagi między yin i yang.

Instrukcje

1 Zrozumieć podstawowe pojęcia chińskiej przeciwstawnych sił, które przepływają przez co żyje i musi być utrzymywane w równowadze harmonii i zdrowia. Yin jest ciemny, naładowana ujemnie kobieca energia i yang jest lekkie, naładowane dodatnio energię męską. Koncepcja ta symbolizuje dwóch postaci wirujących, jeden czarny, a drugi biały, w okręgu. Jak nic nie jest za całkowicie czarny lub biały, pojawi się małe kółko w kolorze przeciwnika w każdej postaci.

2 Określić charakter swojej równowagi, a każde zakłócenie w równym przepływie yin i yang powoduje dezorientację, problemy zdrowotne, a nawet lęk. Nadmiar yin może spowodować, aby czuć się apatyczny, zimno lub słaby i może ostatecznie prowadzić do przewlekłych chorób, które wynikają z jakiegoś niedoboru. Z drugiej strony, zbyt dużo yang spowoduje czuć się często nadpobudliwe i gorący bezsenność, bóle głowy, powodując, a nawet zaparcia.

3 Dostęp i wykorzystują wiele metod korygowania zaburzeń równowagi yin i yang. Orientalne lekarzy medycyny zaleci leki ziołowe, akupunktura, masaże, terapię Gua Sha, Bańki (firma pocierania skóry), oraz wykonywać takich jak Tai Chi i jogi, aby skutecznie przywrócić równowagę i dobre samopoczucie. Twoja metoda poszukiwania i wyboru terapii alternatywnych nie powinna się różnić od sposobu uzyskania innego rodzaju świadczeń opieki zdrowotnej. Lekarz powinien mieć formalne szkolenia i certyfikacji w medycynie Wschodu i zadowalający swoich potrzeb i oczekiwań jako upoważnionej konsumenta.

4 Balans yin i yang poprzez zmiany żywienia, zapewniając, że jesz dobrze zbilansowanej diety bogatej w owoce i warzywa, które zawierają "gorące" i "zimne" energię i pomagają zrównoważyć zakłócenia energetyczne. Tłusta żywność, produkty spożywcze przetworzone i pakowane, konserwanty chemiczne, narkotyki, tytoń, alkohol i duże ilości kofeiny są wszystkie blokady energetyczne i może zaburzyć zrównoważony przepływ yin i / lub yang.

5 metody praktyki medytacji i relaksacji, które nie tylko pomogą Ci rozpoznać, kiedy nierównowaga jest obecny, to pomoże Ci kontrolować przepływ energii i zachować yin i yang w harmonii. Czy ćwiczyć chodzenie medytacje, pisać w dzienniku, gry na instrumencie muzycznym lub udać się do spa regularnie, każdą formę relaksu, który uspokaja umysł i ciało, aby złagodzić codzienny stres i napięcie pomoże zrównoważyć yin i yang.