adcov.com

Jak w leczeniu zapalenia oskrzeli

Jak w leczeniu zapalenia oskrzeli


Zapalenia oskrzeli jest zapalenie oskrzeli - rur, które łączą się z tchawicy do płuc. Zapalenie oskrzeli jest zwykle spowodowane zakażeniem - typowo bakteryjnej lub wirusowej - natomiast chroniczne zapalenie oskrzeli wywołane przez ciągłe podrażnienie płuc, takie jak palenie lub ekspozycji na działanie toksycznych środków chemicznych.

Instrukcje

1 Podjęcie kroków w celu obniżenia ekspozycji na toksyny. Unikaj palenia i wdychania dymu tytoniowego, pozostawanie w domach, jak najwięcej w okresach wysokiego zanieczyszczenia powietrza, i nosić odpowiednią maskę i ochronę podczas pracy z chemikaliami lub innych substancji drażniących.

2 Użyj nawilżacza lub parownika aby dodać wilgoci do powietrza. To pomoże rozluźnić wydzieliny i pomaga łatwiej oddychać.

3 miejsce termofor albo ciepły, wilgotny materiał na klatce piersiowej i plecach. Pozwoli to zmniejszyć stan zapalny i jest szczególnie przydatna w nocy, kiedy chcesz spać.

4 zasłaniaj nos i usta szalikiem, jeśli musisz wyjść na zimne powietrze. Zimno może dodatkowo pogorszyć zapalenie oskrzeli.

5 Należy unikać stosowania substancji hamującej kaszel, chyba w nocy. Musisz kaszel w celu dostosowania się wydzieliny.

6 Weź leki zgodnie z zaleceniami. Jeśli pacjent przyjmuje antybiotyki zakażenia bakteryjnego, należy całą dawkę, nawet jeśli zaczniesz czuć się lepiej przed jej zakończeniem.

7 Użyj aerozoli i inhalatorów zgodnie z zaleceniami. Nie należy stosować dawki większej niż reżyserii i nie częściej niż reżyserii nie używać. To może powodować skutki uboczne.

8 Porozmawiaj naturopatyczną lekarza lub lekarza na temat suplementów diety, takich jak goldenseal, echinacea, koloidalnego srebra, cynku, koenzymu Q10 i witaminy A i C.

9 Poprawa diety. Pić dużo płynów, takich jak woda, herbat ziołowych i zup.

10 Wyeliminować lub zmniejszyć spożycie tworzące śluz żywności, takich jak produkty mleczne, białej mąki, słodkich owoców, cukru i niektórych przetworzonych produktów spożywczych, i unikać substancji, które powodują reakcje alergiczne.

Wskazówki

  • Należy udać się do lekarza, jeśli objawy trwają dłużej niż tydzień; jeśli śluz zmienia kolor na żółty, zielony lub rdzawe; jeśli kaszel wzrasta w ciężkości; lub jeśli masz głęboki ból w klatce piersiowej podczas kaszlu.
  • Zadzwoń do lekarza, jeśli masz problemy z oddychaniem, lub szukać pomocy medycznej.
  • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym opieki zdrowotnej przed profesjonalnym angażowania się w działalność związaną ze zdrowiem i odżywianiem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.