adcov.com

Jak uzyskać Zarządzania Ból zasługująBól jest obecnie uważany za "piątą istotnym znakiem" dla wszystkich pacjentów. Innymi słowy ból jest tak ważne, jak twój temprature, ciśnienia tętniczego i innych parametrów standardowych rutynowo sprawdzane w gabinecie lekarskim lub w szpitalu. Jednak nadal brakuje wielu clinicans ból umiejętności manamgent, Poznanie i doświadczonych. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, wzmocnić ból, swoje prawo do leczenia i jak uzyskać najlepszą możliwą ulgę stanu.

Instrukcje

1 Niech pielęgniarka lub lekarz wie, że jesteś w bólu. Opisz, gdy ból zaczął, oceń intensywność bólu (1- bezbolesne do 10 silny ból). Poinformuj lekarzowi o naturze bólu; jest stała? pulsujący? przeszywający? spowodowane przez niektórych działań? zmniejszona przez niektórych działań. Wreszcie, szczerze wyrazić, jak ból jest wpływ swoje życie w domu, w pracy i społecznie. Nie bój się mówić głośno, ale było jasne, rzetelny, dokładny, a poziom na czele o swoich obawach.

2 Upewnij lekarz bada ból. Większość tego, co pacjenci mówią lekarzom jest stanowiącymi podstawę egzaminu. Jednak upewnij się, że masz zrobić wszelkie niezbędne badania, takie jak RTG, tomografii, fizycznego badania bolesnego obszaru (ów).

3 Zapytaj lekarza lub pielęgniarkę o wyjaśnienie Ciebie możliwości leczenia bólu. Ból jest zazwyczaj oceniane przez To nasilenia i wpływu na życie. Wiele organizacji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, American Medical Association i American Association of Pain Zarządzania opracowali klinicznych opartych na dowodach naukowych wytyczne i zalecenia w leczeniu bólu. Po prostu leczenia bólu opiera się na nauce, badaniach i badaniach klinicznych. To nie jest kwestia "rzucania lotkami na problem i zobaczyć, co działa." Leczenie bólu jest dobrą praktyką medyczną.

4 Zapytaj o różnych typów kontroli bólu dostępne. Może wymagać "dookoła zegara" (ATC) leki przeciwbólowe na dłuższą metę lub przewlekłych stanów taki ból pleców, ból nowotworowy, lub ból z jakiejkolwiek innej choroby przewlekłej (HIV / AIDS, osteoporoza, itp)

Twój ból może wymagać przerywany jako niezbędnego leczenia bólu, który sędziował jako PRN (tłumaczenia: tylko w razie potrzeby), kontroli bólu. Niektóre przykłady chorób, które mogą zmieścić pod nazwą PRN są łamane ramię, skręcone kostki, migrena i bóle głowy, takie.

5 Zapytaj o skutki uboczne, takie jak leki senność, zaparcia lub niemożności prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pracy. Nie wolno pić alkoholu podczas jakiegokolwiek programu zarządzania ból.

6 Czy lekarza przeglądu "umowę" z tobą w bólu. Umowa ból, stosowane przede wszystkim do długoterminowego leczenia bólu, które wymagają narkotyków, jasno precyzuje oczekiwania lekarza 's, w jaki sposób można leczyć ból z ich wskazówek, twoje obowiązki, aby przejąć kontrolę nad swoimi leków przeciwbólowych, i co zrobić, gdy leczenie bólu nie działa. Większość klinik będzie pewny, że podpisanie umowy o kopię ich ból i zapewnić Państwu jego kopię w swoim archiwum.

7 Ból powinien być oceniany często przez świadczeniodawcę. Ważne jest, aby pamiętać, że raport bólu jest kluczem do ich oceny.

8 Zarządzanie Ból jest prawo i elementem dobrej medycyny klinicznej. To nie jest "luksusem" lub coś, co jest "ładne zrobić." Ponadto, jeśli ból jest dobrze kontrolowany będzie goją się szybciej, czuć się lepiej i być w stanie uczestniczyć w swoim własnym opieki i gat z powrotem do zwykłych codziennych czynności.

Wskazówki:

  • Wszyscy pacjenci mają prawo do odpowiedniego leczenia bólu.
  • Pacjenci nie powinni wahać się poprosić ich ból kontrolowane i być informowany o rodzaje leków, które idą do wykorzystania i dlaczego.
  • Należy również zapytać i ustalić, co można oczekiwać od planu zarządzania twój ból, do kiedy ból będzie kontrolowane, jak długo może trwać ulga, a ewentualne skutki uboczne.