adcov.com

Jak uzyskać ulgę w bólu z bólem gardła

Jak uzyskać ulgę w bólu z bólem gardła


W takim czy innym czasie, wszyscy doświadczyli bólu ból gardła. Będąc nie zabawa, ból gardła są powodowane przez wirusa lub czasem przez bakterie, co może prowadzić do anginy. Ogólnie rzecz biorąc, większość wirusów powoduje ból gardła i objawy wirusa ból gardła zwykle rozwiązuje się w około pięciu do siedmiu dni. Tymczasem istnieje wiele wypróbowanych środków, które można zrobić w domu, aby pomóc złagodzić cierpienie z bólem gardła.

Instrukcje

1 Należy zwrócić uwagę na objawy. Wirusowe zapalenie gardła wiąże się z zimna, zatok lub alergii mogą być leczone w domu. Z drugiej strony, jeśli masz ból gardła związane z obrzęk węzłów chłonnych, podwyższonej gorączki, świszczący oddech, trudności w połykaniu, wysypka na skórze, a nawet problemy z otwarciem jamy ustnej, a następnie udać się do lekarza. Można mieć ból gardła spowodowanego STREP lub mononukleoza, i stan ten wymaga opieki lekarza.

2 Popijając gorącą herbatę może pomóc złagodzić ból spowodowany wirusowym zapaleniem gardła. Najlepiej popijać herbatę jest biała herbata, ponieważ posiada właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Jeśli herbata musi być słodzone, użyj niewielkiej ilości, jeśli miód jako słodzik do uzupełnienia o dodatkowe świadczenia uśmierzające ból.

3 Gargling z roztworem wodnym soli cztery razy dziennie pozwala spadek obrzęk i stan zapalny. Aby utworzyć rozwiązanie słoną wodą, dodaj łyżeczkę soli do 8 uncji ciepłej wody. Wymieszać dobrze.

4 ssać pastylek dokonane na ból gardła. Żucia lub ssania na ból gardła do ssania może pomóc w łagodzeniu bólu gardła ból. Jeśli nie są dostępne do ssania, kawałek landrynki takich jak strzęślowy lub mięty zapewnia naturalny efekt chłodzenia na gardło, łagodzi ból.

5 zwiększyć wilgotność w domu. Użyj nawilżacza, aby zmniejszyć suchość. Wyższa wilgotność pomaga zmniejszyć ból ból gardła, ponieważ osuszacz powietrza może podrażniać błony śluzowe i zrobić osoba bardziej podatne na łapanie wirusowe i bakteryjne ból gardła. Dla dodatkowej ulgi, należy użyć parownika w nocy.

6 płukać gardło octu jabłkowego. Ten rodzaj octu może zapewnić natychmiastową ulgę po prostu. Aby mieszanki do płukania gardła, połączyć 1 do 2 łyżki octu jabłkowego z 8 uncji ciepłej wody. Płukać gardło tej mieszaniny co dwie godziny, aby cieszyć się ulgi.

7 jeść galaretkę lub lody. Ból Ból gardła jest szybko uspokoić tylko przez korzystających miskę lodów lub galareta.

Wskazówki:

  • Jeśli ból gardła utrzymuje się dłużej niż siedem dni, to trzeba skontaktować się z lekarzem.