adcov.com

Jak uzyskać test DNA Sporządzono podczas ciąży

Jak uzyskać test DNA Sporządzono podczas ciąży


Niektóre kobiety zdecydują się na DNA (kwasu dezoksyrybonukleinowego) badania w czasie ciąży. Tego rodzaju badania mogą być stosowane do identyfikacji niektórych chorób genetycznych i warunków, które mogą wystąpić z powodu nieprawidłowości w DNA, takich jak zespół Downa. Badania prenatalne DNA może również okazać się pomocne w odpowiedzi na pytania o ustalenie ojcostwa. Niektórzy położnicy, choć mogą być niechętni do wykonywania badań prenatalnych DNA, ze względu na potencjalne ryzyko dla rozwijającego się dziecka.

Instrukcje

1 Zapytaj położnika pomóc rozważyć ryzyko w stosunku do korzyści wynikających z badań prenatalnych DNA. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży, poronienie występuje u około jednego procenta kobiet, którzy wybrali do badań DNA, poprzez procedury pobierania próbek kosmków kosmówki nazwie; Ryzyko może być mniej niż jeden procent dla kobiet, które wybierają punkcji owodni.

Biopsja kosmówki 2 Zapytanie (CVS). Do tego badania, lekarz wątku grzywny rurki do pochwy lub włóż cienką igłę przez brzuch. Lekarz będzie użycie tej rurki lub igłą, aby uzyskać próbkę tkanki z łożyska - narządu, który wspiera i karmi dziecko pobranie jej z powierzchni, na której łożysko jest przymocowana do ściany macicy. Ponieważ tkanka ma ten sam genetyczny jako rozwijającego się dziecka, laboratorium można go używać do testowania DNA dziecka. Ginekolog może wykonać to badanie między 10 tygodniu i 13 tygodniu ciąży.

3 Poddaj amniocentesis między 14 tygodniu i 20 tygodniu ciąży. Dla tej procedury, położnik użyje cienkiej igły dotrzeć do macicy przez brzuch. On lub ona następnie usunąć pobieranie próbek płynu owodniowego. Laboratorium można badać DNA znajdującego się w płynie owodniowym, który jest taki sam jak dziecka.

4 Spodziewaj doświadczenie pewien dyskomfort jeśli zdecydują się na badania DNA, podczas gdy jesteś w ciąży. Kobieta może czuć ukłucie szczyptę lub z igły stosowanej w amniopunkcji lub CVS. Niektóre kobiety pamiętać, skurcze w trakcie i po tych testach, jak również.

Wskazówki:

  • Istnieje niewielkie ryzyko zakażenia po testach prenatalnych DNA. Skontaktuj się z położnika, jeśli wystąpi gorączka po testach, jak to może być oznaką infekcji.
  • Niektóre kobiety mogą wyciekać płyn owodniowy - płyn, który otacza płód - po amniocenteses. Niewielka ilość przeciekającego jest uważane za normalne. Skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że traci dużą ilość płynu.
  • Może wystąpić lekkie plamienie po badaniu prenatalnym DNA. Skontaktować się z lekarzem, jeśli jest jeszcze gorzej i wydaje się być cięższy niż normalnie plamienia.